Adrianna Biełowiec, Death Bringer: Onkalot

W 2016 roku nakładem wydawnictwa Eperons-Ostrogi ukazała się książka Death Bringer Adrianny Biełowiec. Historia od początku planowana jako trylogia teraz otrzymuje swoje drugie życie. Już 20 września do sprzedaży trafi nowe wydanie: przeredagowane, zmienione fabularnie, z odświeżoną szatą graficzną i o tytule: Onkalot.

Adrianna Biełowiec, Death Bringer: Onkalot

Death Bringer: Onkalot

Adrianna Biełowiec przenosi nas do czasów odległych o tysiąc lat. To czas, gdy globalny rząd chwieje się w posadach i wszystko wskazuje na to, że dąży do rychłego upadku. Jego armia została zniszczona przez zmilitaryzowany naród Kiritian. Na dodatek Ziemia i jej kosmiczne kolonie wpadły w szpony wroga, który dysponuje najnowocześniejszą technologią i znają sekret nieśmiertelności. Toteż uwolnienie się spod hegemonii wydaje się całkowicie niemożliwe, jednak podporucznik Anna Sandstorm nie przyjmuje tego do wiadomości. Zaczyna działać na własną rękę.

Książka powstawała w latach 1997-2020. Przeredagowywali ją pracownicy trzech wydawnictw, jak i sporo dodali od siebie beta-czytelnicy (nie wykręcicie się i będziecie w podziękowaniach na końcu książki, ha, ha, ha!). Początkowo była zupełnie o czymś innym i miała tytuł „Pierwszy ogień”. Jej wydruk krążył tu i tam, do użytku prywatnego. Fabuła na przestrzeni lat ewoluowała, a ostateczną formę przybrała jakoś w 2013 i w takiej odsłonie powieść została wydana. Potem doszły drobne zmiany (no dobra, nie takie drobne, bo bohaterowie z trójki i dwójki znaleźli się w jedynce, Forkis nabawił się worarefilii, a Anna – mam nadzieję – przestała być wkurzającą wszystkich czytelników histeryczką) fabularne i językowe. Jednak to dłuższa historia, którą planuję kiedyś przedstawić w darmowym przewodniku po Zodiac Universum, gdzie wrzucę też notatki o bohaterach, maszynach, wynalazkach, technologii, planetach i tak dalej.

~ Adrianna Biełowiec

Adrianna Biełowiec, Death Bringer: Onkalot

Jeżeli chcecie poczuć przedsmak tej opowieści, to w tym miejscu znajdziecie udostępnione fragmenty Onkalota, a jeżeli zależy Wam na szybkiej lekturze, w naszym sklepie dostępne jest pierwsze wydanie książki.

Wszyscy, którzy przeczytają Onkalota, mają też możliwość zapoznania się z krótkim opowiadaniem. Z alternatywną historią wydarzeń na niebezpiecznej planecie Aj, gdzie Forkis i Anna rozbili się podczas bitwy kosmicznej pt. Pięćdziesiąt twarzy Forkisa.

Tekst, choć szokujący, należy traktować z przymrużeniem oka i jako parodię, do której lepiej nie podchodzić na trzeźwo.

~ Adrianna Biełowiec

Adrianna Biełowiec

Pochodząca ze Szczecina, miłośniczka kina science fiction i strzelanek FPP, autorka gatunku militarnej hard SF. Wydała kilka książek. Przez lata doskonaliła swój warsztat pisarski na łamach Fahrenheita. Jej książka Ognisty pył z 2019 roku nieustannie zyskuje nowych czytelników. Czy trylogia Death Bringer odbije się jeszcze mocniejszym echem w polskiej fantastyce naukowej?

Autor artykułu: Robert Rejmaniak

Powiązane artykuły: