Alcatraz kontra Bibliotekarze to pierwszy tom zupełnie nowej serii pt. Piasek Raszida, zapoczątkowanej przez Brandona Sandersona. Fani pisarza, jak i wszyscy miłośnicy powieści fantasy mają niemałe powody do zadowolenia. Autor najnowszą powieścią udowadnia, że wciąż jest w formie i ciągle potrafi zaskakiwać odbiorców. Książka bez wątpienia przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Przekonajcie się o tym sami!

Alcatraz kontra Bibliotekarze – kilka słów

Główny bohater to Alcatraz Smedry, chłopiec wychowywany przez rodziców zastępczych. Jego dotychczasowe życie to całkowite pasmo porażek, w którym przylgnęła do niego, w pełni zasłużenie, łatka ofiary losu. W dniu trzynastych urodzin Alcatraz otrzymuje paczkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach. Jak się jednak okazuje, w środku umieszczony został zwykły woreczek, ze zwykłym piaskiem. Niespodziewanie zostaje on natychmiastowo wykradziony przez tajemniczą organizację Bibliotekarzy.

Następuje lawina wydarzeń, podczas których bohater uświadamia sobie, że jego rodzina należy do grupy bojowników, sprzeciwiających się Bibliotekarzom – niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. A skradziony przedmiot to Piasek Raszida, mający ułatwić im przejęcie pełnej władzy nad światem.

Los wszystkich spoczywa w rękach Alcatraza. Jego jedyną bronią są okulary, a myśl, że od zawsze przejawiał talent do bycia ofiarą losu, nie ułatwia sprawy.

Książkę Alcatraz kontra Bibliotekarze znajdziecie tutaj. Przekonajcie się sami, że bohater-fajtłapa i najcenniejsza rzecz – woreczek zwykłego piasku – to idealna całość składająca się na porywającą przygodę! Wystarczy dołożyć do tego garść poczucia humoru, z którego słynie autor, i już mamy świetną powieść.