Biblioteczka na oddziale onkologicznym

Biblioteczka na oddziale onkologicznym to nietuzinkowa i wspaniała inicjatywa, która bez wątpienia zasługuje na to, by było o niej głośno. W związku z tym z przyjemnością informujemy Was o niezwykłych działaniach w ramach akcji „Biblioteczki”. Jej inicjatorami i wykonawcami są wolontariusze znanej fundacji Rak’n’Roll, która od lat wspiera i pomaga chorym na nowotwory. Poza tym robią bardzo dużo, by zmienić schematy myślenia o chorobie nowotworowej i poprawić jakość życia pacjentów oddziałów onkologicznych w całej Polsce. Tym razem na tapetę biorą tworzenie biblioteczek we wspomnianych miejscach.

Biblioteczka na oddziale onkologicznym

Biblioteczka na oddziale onkologicznym – kilka słów o inicjatywie

Biblioteczka na oddziale onkologicznym

fot. www.raknroll.pl

Nie od dziś wiadomo, że książki poszerzają horyzonty i zapewniają rozrywkę. Jednak poza tym odpowiednie pozycje potrafią zmotywować i zachęcić czytelników do walki o lepsze życie. O tym pomyśleli także wolontariusze Rak’n’Roll, którzy stworzą półki na książki, na oddziałach onkologicznych. Znajdą się tam odpowiednio dobrane tytuły, które zmotywują pacjentów do walki z chorobą. Poza tym będą to książki, pomagające zdobyć wiedzę o chorobie, skutecznych metodach jej leczenia oraz metodach dbania o siebie. To jednak nie wszystko. Cześć literatury, zawartej w biblioteczkach, będzie wywodziła się z prozy, biografii czy albumów. A to wszystko po to, by pacjenci mogli się zrelaksować i skutecznie oderwać od bieżących problemów.

Biblioteczka na oddziale onkologicznym

fot. www.raknroll.pl

Poza tym teraz także i wy, drodzy czytelnicy, macie okazję przyczynić się do powstania takich biblioteczek na oddziałach onkologicznych. Jeśli bowiem macie książki, którymi chcielibyście się podzielić, możecie wysłać je na adres fundacji. Natomiast oni przekażą je w odpowiednie miejsca. Dzięki temu jest szansa, że powstanie jeszcze więcej solidnie zaopatrzonych biblioteczek. Więcej informacji na temat tej inicjatywy znajdziecie tutaj.

Biblioteczka na oddziale onkologicznym, jak już wspomnieliśmy, to naprawdę zacna i godna podziwu akcja. Wszak czytanie to jedna z bardziej zajmujących i wciągających form rozrywki. Niejedna historia potrafi przenieść czytelnika w inny świat, odrywając go tym samym od przyziemnych problemów. Pamiętajcie, że teraz również wy możecie przyłączyć się do akcji!