wiedzmin

Wiedźmin 3: Dziki GonDark Horse Comics to amerykańskie wydawnictwo, o którym już niedługo może stać się głośno. Zdecydowali się bowiem na publikację miniserii komiksowej, która będzie traktować o przygodach wiedźmina Geralta. W projekcie wezmą również udział polscy twórcy.

Plany Dark Horse Comics

Do pracy nad komiksem został zaangażowany Paul Tobin. Był on już nagrodzony jako scenarzysta Bandette. Jego komiksy związane z Wiedźminem wydawała już wcześniej oficyna Egmont. Jak już wspomnieliśmy wraz z Tobinem nad najnowszym projektem pracować będzie także Polak, Piotr Kowalski. Amerykanie mieli okazję poznać go z nagradzanej wielokrotnie serii SEX. Ponadto, okładkę do pierwszej części zaprojektuje również Polak, Grzegorz Przybyś.

W najnowszym komiksie wydanym przez Dark Horse Comics czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z losami Geralta oraz Ciri. Bohaterowie wzięli udział w misji, która okazuje się trudniejsza niż początkowo myśleli. Stają się ofiarami spisku przygotowanego przez ich odwiecznego wroga. Przyczynił się on do stworzenia bestii mającej na celu zlikwidowanie całej rasy wiedźminów. Przygoda tej dwójki ma być historią zamkniętą. Zmieści się w 5 zeszytach komiksowych. Całość ukaże się w wersji elektronicznej. Niestety nie posiadamy informacji, czy projekt doczeka się polskiej edycji.

Ostatnio w sieci można znaleźć dość niepochlebne opinie Sapkowskiego na temat gry przygotowanej przez CD Projekt. To jednak nie zniechęciło przyszłych twórców komiksu. Przyznają, że przy najnowszym projekcie inspirowali się oni światem wirtualnym twórców gry Wiedźmin 3: dziki gon.