Dla fanów Wiedźmina - książki i nie tylko Dla fanów Wiedźmina

Głośne ekranizacje zwiększają popyt na literackie pierwowzory. Tak jest również w przypadku serialu Wiedźmin wyprodukowanego przez Netflixa, którego scenariusz powstał na podstawie sagi fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Parę dni temu premierę miał drugi sezon produkcji i w księgarniach znowu zawrzało. Dlaczego? Pewnie dlatego, że ta część zachwyconych widzów, która nie czytała książek, postanowiła poznać źródło swojej fascynacji, ale też wierni pasjonaci prozy Sapkowskiego, którzy wybudzeni w nocy potrafiliby wymienić dzieła o Geralcie w porządku chronologicznym, zechcieli wzbogacić swoją kolekcję o nowsze wydania. Jednak przedmioty związane z uniwersum wykreowanym przez Sapkowskiego to nie tylko książki. Co oprócz nich rynek oferuje dla fanów Wiedźmina?

Dla fanów Wiedźmina Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Dla fanów Wiedźmina

Saga Andrzeja Sapkowskiego opowiada o losach mutanta Geralta z Rivii. Jest on wiedźminem, czyli profesjonalnym zabójcą potworów. Dzięki nauce i specjalnemu treningowi w wiedźmińskiej szkole oraz Próbie Traw zyskał nadludzki refleks i siłę. Nosi ze sobą dwa miecze – jeden wykonany ze stali, drugi srebrny, a także posługuje się magicznymi znakami. Podróżuje po fantastycznym świecie, którego mieszkańcy zmagają się z problemami typowymi dla świata ludzi. Ale nie tylko. Prawdziwym utrapieniem są różnorodne kreatury, plugawe monstra, które panoszą się po ziemi, siejąc postrach. To na nie właśnie poluje główny bohater, w ten sposób zarabiając na życie.

Książki o Geralcie zdobyły ogromną popularność nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Proza Sapkowskiego zupełnie nie odstaje od powieści George’a R.R. Martina, czy J.R.R. Tokiena, dlatego nic dziwnego, że światowi twórcy filmowi postanowili przenieść ją na srebrny ekran. Na podstawie cyklu, oprócz serialu Netflixa, powstały także trzy znakomite, rozbudowane i wielokrotnie nagradzane gry komputerowe ze studia CD Projekt Red.

Jak czytać Wiedźmina?

Jeśli lekturę powieści masz jeszcze przed sobą lub zastanawiasz się, jaki można zrobić prezent dla serialowych fanów Wiedźmina, podpowiadam, w jakiej kolejności należy sięgać po książki, by zachować porządek chronologiczny:

Zbiory opowiadań:

Saga o Wiedźminie – pięcioksiąg:

Uzupełnienie sagi:

  • Sezon burz (wydarzenia sprzed pięcioksięgu, ale osobna historia),
  • Coś się kończy, coś się zaczyna (opowiadanie niekanoniczne)

Zależy Ci na pakiecie? Pod tym linkiem znajdziesz pięknie opracowany zbiór ośmiu tomów – wydanie serialowe książek o Wiedźminie.

Nie tylko książki dla fanów Wiedźmina

Oprócz książek, na rynku możesz znaleźć wiele produktów związanych z uniwersum Wiedźmina. Są to m.in. gry, komiksy, puzzle czy skarpetki. Może wybierzesz coś z poniższych propozycji?

Puzzle panoramiczne 1000 el. Netflix. Wiedźmin

Dla fanów Wiedźmina Puzzle na TaniaKsiazka.pl >>

>> Kupisz je w tym miejscu <<

Komplet kości Wiedźmin. Geralt. Biały wilk

Dla fanów Wiedźmina Komplet kości na TaniaKsiazka.pl >>

>> Zamówisz je na tej stronie <<

Kubek Wiedźmin. Geralt. Miecz Przeznaczenia

Kubek Wiedźmin. Miecz Przeznaczenia na TaniaKsiazka.pl >>

> Kupisz go tutaj << 

Sakiewka Wiedźmin. Ciri. Starsza Krew

Sakiewka Ciri na TaniaKsiazka.pl >>

> Zamówisz ją na tej stronie <<

Skarpetki Wiedźlam

Skarpetki Wiedźlam na TaniaKsiazka.pl >>

> Złapiesz je pod tym linkiem <<

Inne przedmioty idealne dla fanów Wiedźmina zamówisz na tej stronie.

Dla fanów Wiedźmina Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Czytaj także: