Drugi zwiastun Emmy

Drugi zwiastun Emmy jest już dostępny w sieci i z przyjemnością się dziś nim z wami podzielimy. Ponieważ to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Jane Austen, angielskiej pisarki, która przedstawiała życie i rozterki angielskiej klasy wyższej z przełomu XVIII i XIX wieku. Austen okazała się wnikliwą obserwatorką współczesnej obyczajowości oraz obdarzoną wrażliwością i humorem pisarką. Nic więc dziwnego, że do dziś jej powieści cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. Jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że książka pisarki pt. Emma doczeka się ekranizacji. Teraz mamy już drugi zwiastun tej produkcji! Koniecznie zatem czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej.

Drugi zwiastun Emmy

Drugi zwiastun Emmy oraz kilka słów o produkcji

Za reżyserię ekranizacji odpowiada Autumn de Wilde, zaś scenariusz stworzyła Eleanor Catton, która w 2013 roku otrzymała Man Booker Prize za jedną ze swoich powieści. Na ekranach pojawią się: Anya Taylor-Joy, Johnny Flynn, Bill Nighy, Mia Goth, Miranda Hart, Josh O’Connor, Callum Turner, Rupert Graves, Gemma Whelan, Amber Anderson, Tanya Reynolds i Connor Swindells. Film spodoba się każdemu miłośnikowi produkcji kostiumowych, które obfitują w poczucie humoru i niosą za sobą elementy romansu.

Emma to świetnie napisana powieść o miłości, klasyczny romans rozgrywający się w scenerii XIX wiecznej Anglii. Powieść Jane Austen ma jednak głębszy wymiar. Ponieważ dostarcza nie tylko wzruszeń, ale także materiału do przemyśleń nad naturą ludzką. Warto ją również przeczytać, jako szczególny zapis kobiecych oczekiwań w stosunku do mężczyzn. Wiele tu wypowiadanych wprost i nieco bardziej ukrytych przyczynków do portretu męskiego ideału.

Film w polskich kinach będzie dostępny już od 28 lutego 2020 roku. Koniecznie dajcie nam znać, czy wybierzecie się na niego. Poniżej prezentujemy obiecany drugi zwiastun Emmy. Natomiast tutaj znajdziecie książki Jane Austen. Tym samym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tej pisarki, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!