Filmy na podstawie książek - romanse

Dziś na tapet biorę filmy na podstawie książek – romanse, których ekranizacje podbiły serca widzów na całym świecie. Jeśli więc poszukujecie historii o miłości, które możecie obejrzeć tudzież/lub przeczytać (przypominam: zgodnie z kodeksem czytelniczym KSIĄŻKA ZAWSZE PIERWSZA! 😀 ), to 5 poniższych propozycji może przypaść Wam do gustu.

Filmy na podstawie książek - romanse

Filmy na podstawie książek – romanse: wzruszenie na życzenie

Jojo Moyes Zanim się pojawiłeśZanim się pojawiłeś – Jojo Moyes

Na początek 2 propozycje, przy których po prostu nie sposób zachować suchych oczu. Pierwsza z nich to powieść Jojo Moyes.

Życie Willa na zawsze zmienił wypadek, w wyniku którego młody, przystojny mężczyzna został przykuty do wózka i stracił poczucie sensu istnienia. Pewnego dnia do pracy jako jego opiekunka zgłasza się Luisa – młoda kobieta, która rzeczywistość widzi zawsze w pozytywnych barwach. Między bohaterami rodzi się więź, która z czasem zmienia się w niezwykłe uczucie.

Link do książki: Zanim się pojawiłeś


Trzy kroki od siebie Filmy na podstawie książek - romanse
Trzy kroki od siebie – Mikki Daughtry, Rachael Lippincott, Tobias Laconis 

Drugi wyciskacz łez to historia dla młodzieży (ale nie tylko). Stella i Will to dwoje nastolatków, którzy zmagają się z nieuleczalną chorobą, mukowiscydozą. Poznają się w szpitalu, w którym każdego dnia walczą o życie.

Nie wolno im zbliżać się do siebie na odległość mniejszą niż tytułowe trzy kroki. Mimo przeciwności losu między młodymi ludźmi zaczyna kwitnąć uczucie. Czy choroba stanie im na drodze do szczęścia?

Link do książki: Trzy kroki od siebie

Filmy na podstawie książek – romanse: z historią w tle

Ian McEwan Pokuta Filmy na podstawie książek - romansePokuta – Ian McEwan

Jeśli macie ochotę na opowieść, w której miłość przeplata się z historią, sięgnijcie po Pokutę.

Akcja zaczyna się w 1935 roku, w rezydencji zamożnej angielskiej rodziny. Cecylia, starsza córka Tallisów, zakochuje się w synu służącej, Robbiem Turnerze. Jej młodsza siostra, trzynastoletnia Briona przez przypadek staje się świadkiem intymnej sceny między kochankami. Dziewczynka, opacznie rozumiejąc sytuację, łączy niezrozumiałe dla niej zachowanie młodego mężczyzny ze znalezieniem ciała kuzynki, która została zamordowana.

Briona oskarża Robbiego przed rodzicami o przemoc wobec starszej siostry. Młody mężczyzna niesłusznie zostaje odesłany do więzienia. Zrozpaczona Cecylia przysięga wiernie czekać na koniec jego kary, kiedy jednak ten nadchodzi, nad światem zbierają się czarne chmury wojny…

Link do książki: Pokuta 

Filmy na podstawie książek – romanse: z nutą tajemnicy

Joanne Harris CzekoladaCzekolada – Joanne Harris

Za tę opowieść lepiej nie zabierać się bez choćby batonika na podorędziu. 😉

Lansquenet to małe, odosobnione i wrogo nastawione do obcych miasteczko. Któregoś dnia przybywa do niego tajemnicza młoda i piękna Vianne ze swoją córeczką. Kobieta otwiera cukiernię z niezwykłymi czekoladkami, które wnoszą całkiem nowe smaki w życie społeczności: trochę słodyczy i trochę pikantności. 😉

Link do książki: Czekolada

Filmy na podstawie książek – romanse: zmysłowa opowieść

Andre Aciman Tamte dni, tamte noceTamte dni, tamte noce – Andre Aciman

Na koniec historia, która mocno dzieli odbiorców: zarówno widzów, jak i czytelników. Z jednej strony wzbudza zachwyty, z drugiej jest ostro krytykowana.

Tamte dni, tamte noce to opowieść o uczuciach, intymności, poszukiwaniu bliskości z drugim człowiekiem. Podczas wakacji spędzanych w upalnych Włoszech między młodym chłopakiem i przyjacielem jego rodziców wywiązuje się płomienny romans, który na zawsze zmienia ich życie.

Link do książki: Tamte dni, tamte noce

Filmy na podstawie książek – romanse: Austen i Sparks  

A gdzie ekranizacje powieści Jane Austen?! – możecie się na koniec oburzyć. A TUTAJ – odpowiem! 🙂

W zestawieniu nie zamieściłam również żadnych filmów na podstawie książek Nicolasa Sparksa, ponieważ ich obszerną listę znajdziecie w tym artykule.

Zobacz także: