Incydenty Antoniego Zapałki - zapowiedź nowej książki

Co powiecie na przejażdżkę fiatem 125p? I to nie byle jakim Dużym Fiatem! Mowa o egzemplarzu, który… gada! A do tego zawozi swojego ekscentrycznego właściciela na miejsca wykonywania nietypowych zleceń, polegających na ubijaniu paskudnych poczwar o nadprzyrodzonych mocach… Zainteresowani? Sięgnijcie po zbiór opowiadań Sebastiana Jadowskiego-Szredera pt.  Incydenty Antoniego Zapałki. Przed Wami zapowiedź nowej książki pod patronatem CoPrzeczytać.

Incydenty Antoniego Zapałki - zapowiedź nowej książki

Incydenty Antoniego Zapałki – zapowiedź

Antoni Zapałka na co dzień pracuje jako handlarz na giełdzie warzywnej w okolicach Chwaszczyna. Ludzie chętnie przychodzą do niego po wyborne truskawki, które zyskały opinię najlepszych w całym mieście. Na pierwszy rzut oka Antoni wygląda jak typowy przedstawiciel swojego zawodu. Wszyscy wiedzą jednak, że u Zapałki można nie tylko zrobić zakupy, ale też dostać pomoc… w „nietypowych” kwestiach.

Otóż Antoni ma naturalną zdolność do przyciągania zjawisk paranormalnych. W ramach swojej działalności oferuje więc usługi „pozbywania się” wszelkiego rodzaju szkarad i maszkar. Sukuby podszywające się pod żony? Demony wyłażące z ekranów telewizora? Kosmici zostawiający kręgi w zbożu? Ekipa Antoniego nie z takimi dawała sobie radę!

Antoni Zapałka wsiadł do żółtego fiata 125p, aby udać się na miejsce przestępstwa. Jeśli okaże się, że rzekome kręgi z lotu ptaka przypominają męski organ rozrodczy, będzie wiadomo, że stoi za tym raczej młodzież z sąsiedztwa. Chociaż zdarza się napotkać kosmitów z poczuciem humoru, oczywiście zakładając, że zbudowanie gwiazdy śmierci lub pasożytnicze egzystowanie w ciele człowieka tylko po to, by przebić mu klatkę piersiową, to wyrafinowane dowcipy.

Fiat 125p Antoniego Zapałki nie tylko umiał jeździć, wyprzedzać i hamować na zakrętach. Wiele lat temu obdarzono go pewną specjalną właściwością, wyróżniającą go z grupy innych starych samochodów. Nie chodziło o moc nostalgii – tę posiadał nawet przed transformacją i niekiedy uprzykrzała ona Antoniemu życie, zwłaszcza gdy niczym magnes przyciągała płeć przeciwną w wieku od sześćdziesięciu lat wzwyż.

fragment opisu od wydawcy

Sebastian Jadowski-Szreder Incydenty Antoniego Zapałki

Incydenty Antoniego Zapałki – kiedy premiera książki?

Premiera książki Sebastiana Jadowskiego-Szredera jest zaplanowana na 1 kwietnia 2022 roku.

Incydenty Antoniego Zapałki ukażą się nakładem wydawnictwa Novae Res.

Jeśli macie ochotę na lekkie, humorystyczne fantasy, egzemplarz dla siebie już teraz możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: