Jesienne książki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jesień to uciążliwa pora roku szczególnie dla dzieci. Z powodu zimna i deszczowej pogody znacznie ograniczają się możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W związku z tym rodzice stają przed niełatwym zadaniem zorganizowania im zajęcia w domu. Z tego powodu przygotowałam dziś jesienne książki dla dzieci, które są świetnym punktem wyjścia do tego, by zapewnić pociechom pożytecznie spędzony czas. W końcu wiadomo, że już od najmłodszych lat warto zaszczepiać w naszych pociechach miłość do literatury. Książki poszerzają horyzonty, pobudzają kreatywne myślenie, ale też uczą poprzez zabawę. Dlatego też to nieocenione źródło rozrywki, które pozwala rodzinie spędzić wspólne chwile.  Z dzisiejszymi propozycjami nawet największy sceptyk pokocha książkowe historie!

Jesienne książki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kociołek opowieści - kup na TaniaKsiazka.plJesienne książki dla dzieci – Kociołek opowieści

Mali czytelnicy i ich rodzice znajdą tu siedem różnych opowieści, a każde z nich wyszło spod pióra uznanych pisarzy. A ponieważ teksty są gatunkowo inne, to świetne wprowadzenie maluchów do różnych gatunków literackich. A do tego to, co dzieci kochają najbardziej – przepiękne ilustracje, zachęcające do czytania.

Książka już dostępna.

Basia i chorowanie - sprawdź na TaniaKsiazka.plJesienne książki dla dzieci – Basia i chorowanie

Nie ma wątpliwości, że jesień to sezon wzmożonej aktywności grypy i przeziębienia. Dlatego warto oswoić maluchy z tą kwestią. Popularna seria z Basią w roli głównej pomoże wam przekazać dzieciom, że chorowanie czy nawet wizyta w szpitalu to nic wielkiego. W końcu nawet tam można spotkać koleżanki, które lubią te same gry, a w odwiedziny przychodzi rodzina.

Książka już dostępna.

Jesienne książki dla dzieci – sprawdź na TaniaKsiazka.plJesienne książki dla dzieci – Dzika książka o dzikach

Książka ta zaangażuje wasze dzieci w zabawę, dzięki niezwykłej formie ilustracji. Poza tym treść niesie za sobą wiele wartościowej nauki. Maluchy nauczą się empatii do wszystkich istot i dowiedzą się, jak fascynujące potrafią być zwierzęta. To historia nie tylko o zwyczajach i życiu dzików, ale także ich kuzynów – guźców czy świń.

Książka już dostępna.

Jesienne książki dla dzieci – sprawdź na TaniaKsiazka.plJesienne książki dla dzieci – Fakty i plotki o smokach

Wokół życia smoków narosło wiele plotek i mitów. W związku z tym autorka zebrała je wszystkie w jednym miejscu i krok po kroku rozwiewa czytelnicze wątpliwości. Czy smoki mogą polizać się po łokciu? Czy grają w bingo i czego uczą się w szkole? Na te oraz wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedzi właśnie w tej pozycji.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Klimatyczni - kup na TaniaKsiazka.plJesienne książki dla dzieci – Klimatyczni

O zmianie klimatu mówi się obecnie bardzo dużo. Jak jednak z tym ważnym tematem dotrzeć do najmłodszych? Jak pokazać im, że mają wpływ na całą planetę, dbając o własny kawałek otoczenia? Z pomocą przychodzi właśnie ta książka i jej autorka. Pokazuje ona maluchom, jakie rozwiązania mogą przyczynić się do tego, by dbać o naszą planetę.

Książka już dostępna.

Dolina Muminków w listopadzie - zobacz na TaniaKsiazka.plJesienne książki dla dzieci – Dolina Muminków w listopadzie

Niezależnie od pokolenia, sympatyczne trolle bawią i uczą od lat. Tym razem bohaterowie Doliny Muminków rozpoczynają swoje przygody w listopadowej scenerii. Tło w sam raz wpasowujące się w naszą jesienną pogodę za oknem! Z czym tym razem przyjdzie mierzyć się przyjaciołom?

Książka już dostępna.

A może macie jakieś inne sposoby na radzenie sobie z jesienną nudą u dzieci?