KryminałZapowiedzi i nowości

Kobieta w walizce – nowa książka Bondy z serii z Hubertem Meyerem

Kobieta w walizce - nowa książka Bondy z serii z Hubertem Meyerem

Czekaliście na nową książkę Katarzyny Bondy z serii z Hubertem Meyerem? Już w listopadzie na półkach księgarń znajdziecie Kobietę w walizce. To już 8. odsłona serii z Hubertem Meyerem, choć tym razem to nie on będzie grał pierwsze skrzypce w rozwiązaniu kryminalnej zagadki.

Kobieta w walizce - nowa książka Bondy z serii z Hubertem Meyerem

O czym będzie Kobieta w walizce, nowa książka Katarzyny Bondy?

Jakoś tak się złożyło (kto czytał poprzednią część serii, ten wie jak), że Hubert Meyer czeka na rozprawę w areszcie śledczym w Katowicach. Dlatego z nową sprawą będzie musiał sobie poradzić jego podwładny, Grzegorz Kaczmarek. A sprawa, jak na kryminał przystało, nie będzie ani przyjemna, ani prosta.

W okolicach Ełku znaleziono walizkę z makabryczną zawartością. W środku, obok złotego łańcuszka i listu, było poćwiartowane ciało. Szybko pojawiły się przypuszczenia, że to mogą być zwłoki Klaudii Janus, młodej kobiety, która przed rokiem zaginęła w Ełku.

Grzegorz Kaczmarek stara się ustalić, czy to na pewno zwłoki Klaudii oraz kto i dlaczego tak brutalnie potraktował ciało. Jednak rozmowy z rodziną zaginionej oraz z mieszkańcami miasta nie podsuwają mu żadnych śladów. Aspirant także ma wrażenie, że nikt, z kim rozmawia o sprawie, nie jest z nim szczery.

Zbyt wielu podejrzanych, zbyt mało tropów

Tropów Kaczmarek ma mało, a podejrzanych o dokonanie zbrodni zbyt wielu. Ta lista puchnie wraz z każdą przesłuchaną osobą. Motyw miał i mąż zaginionej, i jej ojciec, jego syn, córki, żony… Do tego okazuje się, że Klaudia nie jest jedyną zaginioną kobietą.

Kaczmarek nie może liczyć na pomoc przełożonego, ale mógłby skorzystać z systemu opracowanego przez Meyera. Program WERA pomógłby mu opracować dane, jakie wynikają ze śladów behawioralnych. Jednak żeby skorzystać z systemu, aspirant potrzebuje hasła. A Meyer nie zdążył my go przekazać dostępów przed aresztowaniem…

Kobieta w walizce - okładka książki

W księgarniach od 9 listopada

Kobieta w walizce, nowa książka Katarzyny Bondy z serii z Hubertem Meyerem, będzie mieć premierę 9 listopada. Tym razem autorka poprowadzi czytelnika przez zawiłą kryminalną zagadkę za pośrednictwem innego bohatera. Być może to wprowadzi do serii całkiem nową jakość?

W serii z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem ukazały się:

  1. Sprawa Niny Frank,
  2. Tylko martwi nie kłamią,
  3. Florystka,
  4. Nikt nie musi wiedzieć,
  5. Klatka dla niewinnych,
  6. Balwierz,
  7. Zimna sprawa.

Nową książkę Bondy możecie zamówić w ramach przedsprzedaży: Kobieta w walizcePozostałe książki, które ukazały się w ramach cyklu, znajdziecie tutaj: seria Hubert Meyer.

Sprawdź też: