Kolory ognia - kup na TaniaKsiazka.pl

Są tu z nami fani twórczości Pierre’a Lemaitre’a? Dobrze się składa, ponieważ to właśnie dla nich mam świetną wiadomość. Na polskim rynku dostępna jest właśnie najnowsza książka pisarza pt. Kolory ognia. I jest to kontynuacja bestsellerowej pozycji Do zobaczenia w zaświatach, która doczekała się również ekranizacji. Film w reżyserii Alberta Dupontela został nagrodzony aż pięcioma Cezarami, podbijając serca francuskiej publiczności. W roli głównej wystąpił Nahuel Pérez Biscayart. Teraz historia ta doczekała się drugiej, książkowej części. Jesteście ciekawi, czym tym razem zaskakuje pisarz?

Kolory ognia - kup na TaniaKsiazka.pl

Kolory ognia – kilka słów o fabule książki

Jest luty 1927 roku, cały Paryż zbiera się na pogrzebie wpływowego milionera, Marcela Péricourta. Tymczasem jego finansowe imperium ma przejąć wnuk, jednak przewrotny los ma zupełnie inne plany w tej kwestii. W ciągu jednego dnia załamuje się całe życie Madeleine, córki milionera. Kobieta też szybko orientuje się, że nie zostało jej obecnie nic, prócz nędzy i upadku. Ponadto już niebawem przyjdzie jej zmierzyć się z niegodziwością ludzi, chciwością czasów, korupcją oraz niezdrową ambicją zarządców imperium jej ojca.

Tym samym bohaterka będzie musiała wykorzystać swoją determinację oraz inteligencję, by przetrwać i odbudować życie oraz majątek. Pomocny okaże się tu również instynkt, odziedziczony po ojcu. Jednak sprawa wcale nie będzie taka prosta. W końcu jest kobietą, a to oznacza, że w czasach, których żyje, nie ma nawet prawa do podpisania czeku. Madeleine jeszcze nie wie, że ma w sobie siłę charakteru ojca, która doprowadziła go do fortuny. Już niebawem więc kobieta obmyśli iście diabelski plan, aby zemścić się na sprawcach jej upadku.

W pierwszej książce Pierre Lemaitre skupił się na historii, rozgrywanej tuż po wielkiej wojnie we Francji. Bohaterowie powieści mierzyli się więc z jej konsekwencjami. Tym razem czytelnicy otrzymują opowieść, gdzie pierwsze skrzypce gra emancypacja kobiet.

Dajcie znać, czy sięgniecie po najnowszą książkę pisarza. Kto wie, może i ta część doczeka się ekranizacji?

Tymczasem wszystkich zainteresowanych powieścią pt. Do zobaczenia w zaświatach odsyłam tutaj.