Konkursy książkowe 2017

czytelnicze igrzyska

Konkursy książkowe 2017 – 100 nagród do wygrania

Czy udało Wam się już wziąć udział w Czytelniczych Igrzyskach? To konkurs organizowany przez księgarnię TaniaKsiazka.pl, którego ideą jest zachęcenie do przeczytania większej liczby książek w tym roku niż w ubiegłym. Konkurs podzielony jest na etapy, w zależności od pory roku. Pierwszego lipca ruszył trzeci etap, letni. Do wiosennej edycji nadesłano aż 800 zgłoszeń! Latem mamy więcej czasu na czytanie, więc może padnie nowy rekord. Sprawdźcie, jak wziąć udział w konkursie. Do wygrania jest 100 nagród!

Konkursy książkowe 2017 – warto czytać

czytanie na plażyZwykle nie czytamy książek dla statystyk. Jednak jeżeli pojawia się okazja, żeby pochwalić się tym, jak dużo czytamy i jeszcze przy okazji wygrać jakąś nagrodę, to na pewno warto z niej skorzystać. Tym bardziej, że tak naprawdę Czytelnicze Igrzyska mają za zadanie promowanie czytelnictwa, zachęcanie nas do czytania jeszcze większej liczby książek i zdrowej rywalizacji z innymi Czytelnikami.

W ciągu dnia nie zawsze pojawia się ten czas na sięgnięcie po lekturę, czasami natłok obowiązków sprawia, że kończy się dzień, a my po prostu zasypiamy, nie mając czasu i energii na potrzymanie w rękach książki. Czytelnicze Igrzyska zachęcają nas do tego, żeby nie rezygnować z czytania nawet podczas bardzo zabieganego dnia. Tym bardziej, że zbliżają się wakacje, a wtedy czasu na czytanie zdecydowanie przybywa.

Konkursy książkowe 2017 – jak wziąć udział?

czytanie książekDo tej pory zakończyły się dwa etapy Czytelniczych Igrzysk: zimowy i wiosenny. Do pierwszego etapu nadesłano ponad 1000 zgłoszeń, do drugiego nieco mniej, 800. Jednak to i tak zainteresowanie konkursem na skalę, która zaskoczyła i (oczywiście) bardzo ucieszyła organizatorów . Trzeci, letni etap potrwa do “końca” lata, czyli dokładnie do 30 września. W tym czasie trzeba umieścić na swoim profilu lub Instagramie zdjęcie/tekst oznaczone hashtagiem #CzytelniczeIgrzyska2017 i hashtagiem etapowym, #czytamlatem z informacją o tytule książki i jej kolejności przeczytania/w ogólnej liczbie książek zaplanowanych do przeczytania na ten rok np. 130/300. Do tego trzeba zamieścić informacje o książce, takie jak tytuł i nazwisko autora. Post konkursowy można zamieścić także pod samym wydarzeniem na Facebooku, które znajdziecie w tym miejscu.

Powiązane. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW CZYLI CZYTELNICZE IGRZYSKA 2017 WKROCZYŁ W KOLEJNY ETAP!

Na osoby, które dodają swoje zgłoszenie, czeka aż 100 nagród, w każdym etapie przyznawanych jest 25, ale w praktyce blisko 50! Będą wśród nich nie tylko książki, ale także bony prezentowe, kubki, torby, bony rabatowe, czyli wszystko to, co książkoholicy lubią najbardziej. Także wysiłek nie jest wielki, a można sporo zyskać, chociaż chyba przede wszystkim wielką satysfakcję z tego, jak dużo się przeczytało.

A jaką Wy książkę aktualnie czytacie?

Czytelnicze Igrzyska znajdziecie TUTAJ

Czytanie latem