Ciekawostki o książkach

Kryminały Katarzyny Puzyńskiej trafią na zagraniczne półki!

puzyńska 622

Katarzyna Puzyńska to kolejna młoda i uzdolniona polska pisarka. Jej cykl o policjantach z Lipowa, klasyczny kryminał psychologiczny, cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem i dawno zdobył status bestsellera. Debiut literacki zanotowała w 2014 roku, wydając pierwszy tom sagi, Motylek.

Szczegółowe profile psychologiczne postaci, świetna narracja oraz wciągająca fabuła wpływają na stale rosnącą popularność jej książek. Charakterystyczne dla twórczości, osadzanie fabuły w realiach społeczno-obyczajowych sprawia, że sięgają po nie, nie tylko pasjonaci literatury kryminalnej. Efektem stosowanych zabiegów jest skupienie uwagi na osobie Katarzyny Puzyńskiej zagranicznych wydawnictw.

Na początku roku prawa do tłumaczenia jej dwóch pierwszych tomów sagi o Lipowie, Motylek i Więcej czerwieni wykupiło znane hiszpańskie wydawnictwo Maeva Ediciones. Tym sposobem Katarzyna Puzyńska stała się jednym z niewielu autorów, których książki pojawią się jednocześnie w Europie i Ameryce Południowej. Wydawnictwo planuje opublikować książki polskiej pisarki w Hiszpanii oraz takich krajach jak: Meksyk, Argentyna, Peru, Kolumbia, Portoryko, Kostaryka, Chile, Panama, Ekwador, Wenezuela, Gwatemala, Honduras, Boliwia, El Salvador, Nikaragua, Kuba, Dominikana, Paragwaj, Urugwaj.

W grudniu ubiegłego roku mieliśmy już jednak okazję usłyszeć podobną wiadomość. Gdyż prawa do tych samych książek, Motylek oraz Więcej czerwieni, wykupiło niemieckie wydawnictwo DTV. W rezultacie czego o Klementynie Klopp i innych policjantach z Lipowa przeczytają również czytelnicy z Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii. Obywatele Litwy za sprawą wydawnictwa Gimtasis Zodis także będą mieli przyjemność zapoznać się z twórczością Katarzyny Puzyńskiej.

Łączna liczba ponad 20 krajów, do których trafią książki Katarzyny Puzyńskiej sprawia imponujące wrażenie. Nie bez powodu też autorka porównywana jest do takich autorytetów gatunku jak Agatha Christie czy Camilla Läckberg.

Zapoznaj się z twórczością Katarzyny Puzyńskiej! Przejdź do TaniaKsiazka.pl >