gerritsen 622

Igrając z ogniem to najnowsza książka popularnej amerykańskiej autorki kryminałów, Tess Gerritsen. Jej premiera zaplanowana jest na 18 maja 2016 roku.

Igrając z ogniem, nowa książka Tess GerritsenTess Gerritsen zasłynęła z bestsellerowego cyklu Rizzoli & Isles. Jest to charakterystyczny dla jej twórczości thriller medyczny, w których bohaterkami są policjantka Jane Rizzoli oraz Maura Isles, patolog sądowy.

Czytelnicy thrillerów amerykańskiej pisarki muszą się przygotować tym razem na nowe doznania. Najnowsza książka, Igrając z ogniem opowiada całkiem inną, lecz równie imponującą historię. Historię otoczoną tajemniczością utworu muzycznego, skomponowanego we Włoszech w latach 40 XX wieku.

Bohaterka powieści, skrzypaczka Julia odwiedza Rzym. W trakcie pobytu trafia do starego antykwariatu. Zakupuje w nim książkę, która jak się później okazuje, zawiera partyturę z zapisem nutowym. Znalezione dzieło zatytułowane Incendio, podpisane jest przez nieznanego muzyka Lorenzo Todesco. Zaintrygowana tajemniczym utworem, po powrocie do domu postanawia go zagrać. W trakcie jego odtwarzania 3 letnia córka Juli wpada w szał, zabija kota oraz staje się bardzo agresywna w stosunku do matki.

Druga historia zabiera nas w przeszłość i rozgrywa się jeszcze przed wybuchem drugiej wojny światowej. Idąc za tropem nieznanego utworu poznajemy jego autora Lorenza, mieszkającego we włoskiej Wenecji. Lorenz jest uzdolnionym skrzypkiem, a rodzina widząc jego talent, namawia go do udziału w lokalnym konkursie muzycznym dla par. Poznaje on w tym celu młodą skrzypaczkę Laurę i z czasem budzi się pomiędzy nimi uczucie. Okres charakteryzujący się antysemityzmem sprawia, że posiadający żydowskie korzenie Lorenz napotyka wiele przeszkód na drodze do realizacji swoich marzeń.

Książka złożona z dwóch powiązanych ze sobą historii zapowiada się na wyjątkowo intrygująco i fascynującą lekturę. Zwłaszcza że, Tess Gerritsen zawsze dostarcza powieści kryminalne na najwyższym poziomie. Pozostaje nam więc tylko cierpliwie czekać do 18 maja.

Zarezerwuj książkę „Igrając z ogniem” w przedsprzedaży >