Ciekawostki o książkachEventy

Książka za worek na śmieci – akcja sprzątania okolicy

Książka za worek na śmieci - akcja sprzątania okolicy Książka za worek śmieci

Nie jest Ci obcy los naszej planety? W wachlarzu Twoich szerokich zainteresowań znajduje się ekologia i troska o środowisko, które zajmują ważne miejsce tuż obok miłości do literatury? Mam dla Ciebie świetną informację. Już 18 września, w najbliższą sobotę, w kilkunastu miastach w całej Polsce odbędzie się kolejna, już XVIII, edycja akcji, której nadano tytuł Książka za worek śmieci. Organizatorzy zapraszają do wspólnego sprzątania lasów, brzegów rzek i parków, w podzięce oferując książki. To wydarzenie będzie największe z dotychczas organizowanych w ramach tego projektu. Obejmie bowiem wszystkie województwa i tym samym odbędzie się w szesnastu miastach naszego kraju. Do rozdania jest aż 1000 lektur! Zainteresowany? Poniżej znajdziesz szczegóły.

Książka za worek śmieci Książki przyrodnicze znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. www.facebook.com/ksiazkazaworeksmieci

Książka za worek na śmieci

Organizatorką i pomysłodawczynią akcji Książka za worek śmieci jest Anna Jaklewicz – podróżniczka, archeolog i antropolog, a także pisarka – autorka m.in. Indonezja. Po drugiej stronie raju. Ideą tego wydarzenia jest zachęcenie mieszkańców Polski do wspólnego działania na rzecz środowiska. Dlatego też 18 września wszyscy zainteresowani wspólnie ruszą w teren, by posprzątać miejsca, które tego wymagają. Na tych, którzy jako pierwsi wypełnią formularz rejestracyjny, a potem udadzą się na wspólne sprzątanie – czekają książki. Ograniczona ilość egzemplarzy nie pozwoli bowiem na to, by obdarować wszystkich. Jednak nawet jeśli nie wejdziesz do puli tych, którzy załapią się na lekturę, i tak warto zarezerwować sobie sobotę na porządki okolicy w miłym towarzystwie innych ludzi, którym los natury nie jest obojętny.

W których miastach możesz wziąć udział w akcji? Na sprzątanie czekają: Białystok, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Poznań, Lublin, Łódź, Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Opole, Gdańsk, Szczecin, Kielce oraz Bydgoszcz.

Partnerem Strategicznym akcji jest ASEKOL PL S.A., natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęło National Geographic Traveler Poland.

***

Akcja z roku na rok zyskuje coraz większa liczbę zainteresowanych. W tym roku do wzięcia udziału w wydarzeniu zaprasza m.in. znany polski aktor Matusz Damięcki:

Rejestracja ruszyła 30 sierpnia, masz zatem jeszcze czas na zapisy. Aby to zrobić, wejdź na oficjalny fanpage akcji Książka za worek śmieci -> tutaj. Następnie odnajdź post dotyczący wydarzenia odbywającego się w mieście, które Cię interesuje, a tam znajdziesz link do formularza rejestracyjnego.

Jeśli jednak nie masz możliwości, by uczestniczyć w akcji, zawsze możesz poczytać książki o ekologii i przyrodzie. Ciekawe publikacje znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj także: