Miasto szpiegów – nowy kryminał Marka Krajewskiego Miasto szpiegów

Wrocławski mistrz powieści szpiegowskich powraca! Marek Krajewski za sprawą swojej najnowszej książki Miasto Szpiegów zabierze Cię do wolnego miasta Gdańsk, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Jeśli jesteś miłośnikiem kryminalnych zagadek  i historycznych kontekstów, na pewno poczujesz się usatysfakcjonowany, bowiem autor tym razem odkryje przed Tobą mniej znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczypospolitej. Co więcej, to kolejna część serii o Popielskim. Zatem dobrze znany bohater ma szansę ponownie zagościć w Twoim domu. Nie wiesz kim jest Łyssy? Koniecznie go poznaj!  Premierę  kryminału zaplanowano na 19 maja. 

Miasto szpiegów Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Miasto szpiegów – nowy kryminał Marka Krajewskiego

Kryminalna powieść Marka Krajewskiego Miasto szpiegów to teleport do roku 1933. Przeniesiony w dawne realia będziesz świadkiem tego, jak lwowski śledczy Edward „Łyssy” Popielski na zlecenie swych protektorów wraz z Ritą i Leokadią trafia ze Lwowa do targanego wojną wywiadów Gdańska. Dzięki swojej niezwykłej przenikliwości dość szybko poznaje drugą, ciemną stronę miasta. Tak różną od wyidealizowanych wyobrażeń o gotyckiej Perle Bałtyku. W portowych zaułkach czają się bowiem dwie podstępne łajdaczki: nędza i przemoc. Fale wzburzonego morza połykają natomiast kolejne ofiary ludzi, którzy widzieli, słyszeli i wiedzieli za dużo.

W dusznej, niebezpiecznej atmosferze Gdańska Popielski po raz pierwszy zmierzy się z Abwherą. I będzie to starcie niemal śmiertelne. Na drodze Łyssego pojawi się również przepiękna blondynka, Irena Arendarska. Oprócz niezaprzeczalnego uroku jej drugą mocną cechą jest cynizm. Ta diaboliczna uwodzicielka zastawi na śledczego sidła, i nie wiadomo, czy ten będzie miał szansę się z nich wyplątać. Łatwiej mu będzie zaufać najzacieklejszemu wrogowi, czy najbliższej osobie?

Jeśli ciekawi Cię ta historia i pragniesz mieć swój egzemplarz książki Marka Krajewskiego pt. Miasto Szpiegów, koniecznie zajrzyj w to miejsce. Możesz go tu bowiem zamówić przedpremierowo. Inne powieści wrocławskiego pisarza znajdziesz pod tym linkiem.

Zobacz także: