EventyKomiks

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2021

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2021 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Jesteś fanem komiksów i gier? Nie możesz zatem przegapić świetnej imprezy, organizowanej z myślą o wszystkich tych, którzy mają podobne pasje do Twoich. Już niedługo po raz trzydziesty drugi odbędzie się bowiem Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Kiedy dokładnie? W dniach 2-3 października 2021 Gdzie? W Atlas Arenie w Łodzi. Nie może Cię tam zabraknąć!

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. https://komiksfestiwal.com/

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier to największa tego typu impreza nie tylko w Polsce, ale także w Środkowo-Wschodniej Europie. Pierwsza edycja odbyła się w Kielcach 2 lutego 1991. Przez siedem lat, do 1998 roku imreza ta funkcjonowała pod nazwą Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu.

Czym jst Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier? To przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników elektronicznych mediów interaktywnych oraz sekwencyjnych historii obrazkowych. Impreza ta cieszy się ona ogormną popularnościa, o czym może świadczyć fakt, że 30. edycję z 2019 roku, która odbyła się w łódzkiej hali Expo-Łódź, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób! Niestey rok później nie moglismy się przekonać, czy padnie kolejny rekord w ilości uczestników, bowiem w 202o twórcy i fani po raz pierwszy w historii byli zmuszeni spotkać się online z powodu pandemii koronawirusa.

Konkursy w ramach festiwalu

Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier to również dokosnała okazja do wzięcia udziału ważnych konkursach i plebiscytach. Jednym z nich jest organizowany od 1991 roku konkurs na krótką formę komiksową, której uczestnicy mają za zadanie wtworzyć komiks o objętości od jednej do ośmiu plansz. Warto wziąc w nim udział, bowiem na laureatów czekają Grand Prix, trzy nagrody oraz trzy wyróżnienia.

Ponadto podczas festiwalu organizatorzy przyznają Nagrodę im. Papcia Chmiela za wybitne zasługi dla polskiego komiksu. W tym czasie nagradzony zostaje także najlepszy polski wydawca w danym roku oraz najlepszy polski album, wydany w okresie między festiwalami.

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier nie zapominają również o najmłodszych, którzy mogą wziąć udział w komiksowym konkursie dla dzieci i młodzieży.

***

Jeśli masz ochotę wybrać się na tę imprezę, kup bilety dostępne online oraz w kasach Centrum Nauki i Techniki EC1 (ul. Targowa 1/3) oraz w kasach biletowych na Atlas Arenie w dniach festiwalowych (2-3 października).

Natomiast w tym miejscu do 5 październia 2021 znajdziesz komiksy i gry w promocyjnych cenach od księgarni interetowej TaniaKsiazka.pl.

Czytaj także: