Na Jowisza 2 - Małgorzata Musierowicz nadal uzupełnia Jeżycjadę

Za parę tygodni w księgarniach pojawi się Na Jowisza 2 – Małgorzata Musierowicz powraca z drugim tomem kompendium wiedzy o rodzinie Borejków! Jeśli stęskniliście się za charakterystycznym klimatem Jeżycjady, już niedługo będziecie mogli ponownie zanurkować za kulisy kultowej serii. Z kolei na nowy tom jeżyckiej sagi przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 🙂

Na Jowisza 2 - Małgorzata Musierowicz nadal uzupełnia Jeżycjadę

Na Jowisza 2 – Małgorzata Musierowicz i Emilia Kiereś

Co czeka na czytelników w kontynuacji Na Jowisza!? Drugi tom kompendium zawiera materiały, które nie zmieściły się w pierwszej części. Znajdziemy w nim niemal 100 haseł, kolorowe oraz archiwalne fotografie, a także nowe ilustracje, stworzone specjalnie do tej publikacji.

W Na Jowisza 2 autorka dzieli się anegdotami związanymi z Jeżycjadą. Zdradza m.in., pochodzenie nazwiska Borejko, lokalizację domku babci Jedwabińskiej i historię farbowanej sukienki Kreski.

Chucherko – kiedy kolejny tom Jeżycjady?

A co z kontynuacją Jeżycjady? Jeszcze przed pandemią chodziły słuchy, że w 2019 roku miał pojawić się w księgarniach 24. tom, zatytułowany Chucherko (pisaliśmy o tym TUTAJ). Niestety premiera książki nie doszła jednak do skutku. Dlaczego?

Na stronie Małgorzaty Musierowicz czytamy:

Tak więc można śmiało powiedzieć, że „Chucherko”, o które pyta tyle osób, padło ofiarą koronawirusa. Nie wiem, kiedy je napiszę, i czy w ogóle. Na razie napisałam Jowisza 2, a chodzą mi po głowie różne inne zabawne pomysły na książki. Dużo ich! – no, więc zobaczymy, co będzie dalej i czy zdrowie oraz siły dopiszą mi na tyle, bym mogła utrzymywać tempo pracy równe zapałowi i chęciom.

Ufam, że będą jeszcze niespodzianki!*

Do autorki dotarły zaniepokojone głosy czytelników, po których uściśliła:

Nie wyrzekłam się przecież Chucherka na dobre, wciąż jeszcze trwam w zamiarze napisania tej powieści, ale wciąż otaczają nas warunki absurdalne. Na szczęście są już mniej nieznośne – tu i ówdzie dają się zauważyć przebłyski zdrowego rozsądku, którego zdumiewający brak tak bardzo mnie ostatnio przytłaczał i odbierał chęć pisania powieści współczesnej.

Nie traćmy więc nadziei! Życie jest silniejsze niż przepisy i nakazy, życie potrafi jedną zieloną trawką przebić asfalt, to pewnie i nasze Chucherko w końcu wykiełkuje i okrzepnie!*

Czekacie na Chucherko? 🙂

Emilia Kiereś Małgorzata Musierowicz Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę

Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę – kiedy premiera książki?

Premiera książki pod tytułem Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę jest zaplanowana na 13 października 2021 r.

Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa Harper Collins.

Najnowszą książkę Małgorzaty Musierowicz już teraz możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Kultową Jeżycjadę znajdziecie POD TYM LINKIEM.

Zobacz także:

*Źródło: musierowicz.com.pl