Zdarza Wam się sięgać po duety literackie? Ja lubię takie połączenia! A duetu Witkiewicz & Jax w książce Nadzieja w spiżarni ukryta nie mogłam się doczekać! Książkę zabrałam na moje greckie wakacje. Zdjęcie zrobiłam przy uroczym greckim kościółku, jeśli przeczytacie tę książkę, stwierdzicie, że to tło świetnie pasuje do fabuły.

Nadzieja w spiżarni ukryta

To była książka kompletna. Było w niej wszystko to, co uwielbiam w powieściach obyczajowych – historia współczesna, ale też i powrót do starych czasów. Książka opowiada o dwóch kobietach. O Łucji i Filipinie. O dwóch różnych kobietach, żyjących w dwóch różnych światach. Kobiety na pozór są zupełnie inne, ale może jednak coś je łączy? Właśnie tak jest i jest to, słuchajcie… koło gospodyń wiejskich!

Jedna część powieści opowiada o Filipinie Płaskowickiej, kobiecie niezwykle silnej, walecznej, ambitnej, odważnej i mądrej. Kobiecie, która zamiast układać swoje życie, walczyła o szczęście i dobro innych, tych najsłabszych. Była też ona kobietą, która założyła pierwsze Koło Gospodyń Wiejskich!

Książka dostępna na www.taniaksiazka.pl>>

Instagram @ruda_czyta

Jaki ma to związek z Łucją? A no taki, że kobieta wraz z mężem zamieszkała w uroczej wsi, tuż obok pięknej alei lipowej, ale nie do końca ma czas, aby się tym cieszyć i delektować… do czasu. Bo, mimo że ona nie miała w planach się zatrzymać i zwolnić to los zdecydował za nią. Wtedy kiedy jej życie wywraca się do góry nogami, trafia ona na Panią Jagodę, a potem na Dziewczyny – Dziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich.

Gdyby ktoś rok temu powiedział jej, że będzie latać na plebanię na spotkania to popukałaby się w głowę 😅 Ale jak widać – my swoje – życie swoje!

Powieść pełna emocji

Czytanie tej książki na greckiej plaży było ogromną przyjemnością. Były takie momenty, że się uśmiechałam, były też takie, że zaśmiałam się w głos, ale były i takie, że zaszkliły mi się oczy 🥹
Niezwykle ciepła, urocza, podnosząca na duchu opowieść, która ma tylko jedną wadę – była za krótka 😅 chciałabym więcej! Więcej szczegółów o niektórych bohaterach, ich relacjach, bo autorki opowiedziały tu o cudownych ludziach, o tym co ich łączy i pokazały też, że miłość to miłości tej prawdziwej nic nie jest w stanie stanąć na drodze do szczęścia!

Książka dostępna na www.taniaksiazka.pl>>

Tego duetu po prostu nie możecie przegapić! Książkę Nadzieja w spiżarni ukryta dostaniecie TUTAJ>>

Ocena Rudej
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 9/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 9/10
9/10