Nauka i ludzie - kup na TaniaKsiazka.pl

Nauka i ludzie to zestawienie idealna dla każdego miłośnika literatury non-fiction. Wśród prezentowanych dziś tytułów znajdziecie przede wszystkim reportaże. Nie zabraknie jednak pozycji biograficznej czy popularnonaukowej. Poza tym to zarówno polskie bestsellery, jak i zagraniczne hity. Jedno jest pewne. Są to pozycje, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Większość z nich dopiero pojawi się w sprzedaży na polskim rynku. Tym samym to świetna okazja, by sprawdzić, czego można się spodziewać i jakie lektury już podbijają zagraniczne rynki. Jesteście ciekawi? Zatem gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszym dzisiejszym zestawieniem. Koniecznie też dajcie nam znać, czy któryś tytuł wpadł wam w oko!

Nauka i ludzie - kup na TaniaKsiazka.pl

Nauka i ludzie – literatura non-fiction: marzec 2020

Tolkien i pierwsza wojna światowa - kup na TaniaKsiazka.pl Tolkien i pierwsza wojna światowa. U progu Śródziemia

Ta książka szczegółowo opowiada o tym, jak Tolkien w czasach swej młodości zaczął tworzyć Śródziemie, kiedy to otaczający go świat zmierzał ku katastrofie. Biografia ukazuje grozę i heroizm, jakich był świadkiem jako oficer sygnałowy podczas bitwy nad Sommą. Poza tym przedstawia krąg przyjaciół, którzy pobudzili jego mitologię do życia. Pokazuje, w jaki sposób po śmierci dwóch z tych najbliższych mu ludzi Tolkien realizował ich wspólne marzenie, tworząc epopeję dobra i zła.

John Garth dowodzi, że kluczem do nieprzemijającej siły Śródziemia jest osadzenie go w tragicznych doświadczeniach pierwszej wojny światowej. Tolkien posłużył się mitotwórczą wyobraźnią nie po to, by uciec od rzeczywistości, lecz po to, by odzwierciedlić i przekształcić kataklizm swojego pokolenia. Podczas gdy jego współcześni poddawali się rozczarowaniu, on czarował i przekształcał całą tradycję literacką w formę, która mocno brzmi do dziś.

Książka już dostępna.

Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko

Nauka i ludzie - kup na TaniaKsiazka.pl Umiejętność skutecznego dotarcia do prawdy jest wyjątkowym talentem, który ma niewiele osób. Co możecie zrobić, nie mając specjalnego przeszkolenia, gdy wiecie, że ktoś ukrywa ważne informacje, a wy koniecznie chcesz je poznać? Proponujemy kilka skutecznych metod perswazji. I to autorstwa nie byle kogo, bo specjalistów, którzy poparli je wieloletnim doświadczeniem.  Philip Houston, Michael Floyd i Susan Carnicero, byli agenci CIA i autorzy bestsellerowej „Anatomii kłamstwa” pokażą wam, jak wydobyć z ludzi prawdę. A poza tym nauczą was technik stosowanych w walce z terroryzmem.

W związku z tym znajdziecie tutaj relacje z autentycznych przesłuchań, obszerne wyjaśnienia i przykłady z codziennego życia. Uzupełnione zostały spostrzeżeniami Petera Romary’ego. Uznanego na arenie międzynarodowej prawnika, trenera i eksperta w stosowaniu podobnych technik w prawie, biznesie i negocjacjach.

Książka już dostępna.

Tak dziś jemy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl Tak dziś jemy. Biografia jedzenia

Tradycyjne diety oparte na ograniczonej liczbie składników ustąpiły miejsca najrozmaitszym modom i trendom. Poza tym w mediach roi się od samozwańczych ekspertów żywieniowych, a my czujemy się coraz bardziej zagubieni. Część z nas korzysta z bogactwa, do którego wcześniej nie mieliśmy dostępu: smakuje egzotycznych ziół, zaopatruje się na ryneczkach i wymienia przepisami na wyszukane potrawy. Innych jedzenie powoli zabija: powoduje cukrzycę i problemy z sercem na skalę dotąd niespotykaną. Zdrowa żywność jest droższa i trudniej dostępna, a otyłość – paradoksalnie – coraz częściej idzie w parze z niedożywieniem.

To pasjonujący reportaż o znikającej godzinie lunchu, sproszkowanych zamiennikach jedzenia takich jak Huel, braku czasu na gotowanie oraz rosnącej popularności weganizmu i Uber Eats.

Książka dostępna od 11 marca 2020 roku.

Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstwNauka i ludzie - kup na TaniaKsiazka.pl

Co zrobić, gdy jednym świadkiem przestępstwa okazuje się natura? Wtedy do akcji wkracza Patricia Wiltshire, uzbrojona w mikroskop. Bada ślady błota na wiejskiej drodze, brudne plamy na podeszwach butów, rośliny, grzyby i mikroby. Poza tym korzysta ze swojej wiedzy naukowej, by znaleźć często pomijane wskazówki, pozostawione przez przestępców. To dzięki swej ciekawości, pasji, pokorze, mądrości i intuicji stała się jednym z najbardziej pożądanych konsultantów policyjnych na świecie. Jej zadanie to rozwiązywanie nierozwiązywalnych zagadek morderstw, znajdowanie zaginionych zwłok i uniewinnianie fałszywie oskarżonych.

Książka dostępna od 11 marca 2020 roku.

Trudny przypadek - kup na TaniaKsiazka.plTrudny przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzy

Chirurg, internista, ginekolog. Psychiatra z kilkudziesięcioletnim stażem pracy oraz początkujący stażysta w hospicjum. Pielęgniarka wysłana na misję medyczną do toczonej wojną Libii i dentysta gwiazd show-businessu. A poza tym psychodietetyczka oraz lekarka posiadająca własne prosektorium. Oni wszyscy opowiadają o pacjentach i przypadkach, których nigdy nie zapomną.

W związku z tym znajdziecie tu m.in.: historie o chłopcu, który wierzył, że gdy schudnie, zostanie oddany niewydolnej wychowawczo matce czy o dziewczynie, która wolała iść na randkę niż ratować własne zdrowie. Poznacie też opowieść o młodym mężczyźnie, który zachorował na nieuleczalną chorobę w wieku zaledwie dwudziestu kilku lat. I o kobiecie z Afryki, którą tamtejszy poziom medycyny skazał na śmierć, chociaż jej choroba jest całkowicie wyleczalna w państwach Zachodu.

Książka dostępna od 11 marca 2020 roku.

Księża z KatyniaKsięża z Katynia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To przede wszystkim przedstawienie losów księży, którzy porzucili swoje dotychczasowe życie, by udzielać wsparcia żołnierzom na froncie. Sami nie walczyli z nieprzyjacielem, ale ustawicznie dodawali otuchy żołnierzom. Poza tym udzielali każdemu z poległych ostatniego namaszczenia.

To także historia o niewoli duchownych, którzy również tam potrafili zdobyć się na wspieranie innych, a także odprawiać potajemne Msze Święte. I spowiadać tych, którzy tego potrzebowali. Duchowni różnych wyznań i kultur dążyli do tego samego: podtrzymaniu na duchu żołnierzy, decydujących się walczyć. A często w konsekwencji również umrzeć za ojczyznę. Każdemu jednak był pisany taki sam los, a mianowicie niegodna śmierć z rąk Sowietów w Katyniu.

Książka dostępna od 11 marca 2020 roku.