Kto zagra Vesemira

Pracę nad serialowym Wiedźminem trwają. Powoli producenci serialu Netflixa zdradzają coraz więcej szczegółów dotyczących realizacji drugiego sezonu. Kto zagra Vesemira? My już wiemy!

Wiedźmin 2: Prace nad serialem

Cykl książek Andrzeja Sapkowskiego opowiadający o Geralcie z Rivii, zabójcy potworów, podbił serca wielu fanów na całym świecie. Książki z serii Wiedźmin doczekały się bowiem adaptacji filmowej, serialowej, sztuk teatralnych, komiksów, czy też gier komputerowych.

Ponadto rok 2019 przyniósł nową falę popularności białowłosemu wiedźminowi, kiedy to producenci Netflixa wyemitowali pierwszy sezon serialu The Witcher.

Serial zdobył dużą popularność, dlatego też fani dość szybko zaczęli stawiać pytanie o to, kiedy będziemy mogli spodziewać się kontynuacji. Na szczęście na odpowiedź producentów nie musieliśmy czekać zbyt długo. Już 12 lutego 2020 roku ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu (informowaliśmy o tym tutaj)!

Kto zagra Vesemira?

Na chwilę obecną szczegóły dotyczące pracy nad serialem objęte są tajemnicą. Niemniej jednak wiemy, że w drugim sezonie na ekranie pojawi się legendarny mentor wiedźmińskiej Szkoły Wilka – Vesemir! Od samego początku obecność mentora Geralta w serialu rozpalała wyobraźnię internautów.

Początkowo o wcielenie się w tę rolę podejrzewano Marka Hamilla (więcej informacji tutaj). Niemniej jednak aktor nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, dlatego nie mieliśmy pewności, czy pogłoski okażą się prawdą. W ostatnim czasie zyskaliśmy jednak pewność. Niestety Mark Hamill nie zagra Vesemira. Ale zrobi to… Kim Bodnia!

Kto zagra Vesemira?

(źródło: https://bit.ly/2VQUaFX)

Kim jest odtwórca roli mentora Szkoły Wilka?

Kim Bodnia to duński aktor filmowy i telewizyjny. Wystąpił w takich filmach jak Pusher (1996), Klątwa czarownicy wikingów (2009), czy Wesele w Sorrento (2012). Jeśli chodzi o jego doświadczenia serialowe, aktor pojawił się m.in. w rolach gościnnych w produkcjach The Killing (2007, 3 odc.), Komisarz Winter (2010, 2 odc.) oraz Zabójcy (2011, 2 odc.). Wystąpił również we wszystkich 20 odcinkach pierwszych dwóch sezonów Most nad Sundem. Otrzymał trzy nagrody filmowe (w tym Bodil Award i Roberta) oraz osiem nominacji.

Jestem bardzo podekscytowana powitaniem Kima w obsadzie Wiedźmina. Do tej pory podziwialiśmy jego wyjątkowe talenty w programach takich jak Obsesja Eve, czy The Bridge. Dlatego nie mogę się doczekać, aż wniesie siłę, wytrwałość i ciepło w postać Vesemira, który jest tak integralną częścią naszego nadchodzącego sezonu – powiedziała w oświadczeniu prowadząca show Lauren Schmidt Hissrich.

Reżyserią drugiego sezonu zajmą się: Stephen Surjik (Umbrella Academy), Sarah O’Gorman (Przeklęty), Ed Bazalgette (The Last Kingdom) oraz Geeta V. Patel (Meet The Patels).

Co sądzicie o tym wyborze?