Pomysł na prezent

Nieustraszeni na prezent – Gangster, Snajper, Haker, Navy Seal

Wydawnictwo Znak

Najlepsze scenariusze pisze życie

Najlepsze scenariusze pisze życie. Poniekąd to prawda. Historie oparte na faktach mają w sobie to coś. Podchodzi się do nich w nieco inny sposób niż do czystej fikcji, po prostu inaczej na nas oddziałują. Im bardziej niewiarygodna opowieść, tym większa szansa, iż zostanie po niej wyryty grubą kreską ślad w naszym umyśle. Dlaczego? Bo sam fakt, iż właśnie poznaliśmy/przeczytaliśmy/obejrzeliśmy niewiarygodną, acz autentyczną historię (nieistotne o czym) potrafi niesamowicie ruszyć, zaciekawić lub zasmucić człowieka.

Przed sobą macie pakiet książek, nazwijmy go „Policjanci i złodzieje w wersji zaawansowanej”. Łatwiej napisać, iż są to książki tylko dla mężczyzn, ale wcale tak nie jest. Opowieści są prawdziwe i przedstawiają sylwetki twardych gości, którzy przeżyli i widzieli więcej niż przeciętny człowiek. Teraz o tym opowiadają. Najprawdziwsza prawda skierowana do każdego, kto jest gotów przyjąć dużą dawkę faktów i emocji. Przedstawione pozycje są również idealnym prezentem. Zapraszam do zapoznania się z listą książek…

Prawdziwy gangster - Jon Roberts, Evan Wright Prawdziwy gangster– Jon Roberts, Evan Wright

Prawdziwy gangster to spowiedź kokainowego kowboja Jona Robertsa, który w pewnym momencie był jedną z najpotężniejszych osób w USA.

Jego ojciec był mafiosem rodem z Chłopców z ferajny. Jon Roberts był po raz pierwszy świadkiem morderstwa, gdy miał siedem lat. Sam nauczył się zabijać w Wietnamie. Jako dorosły człowiek był żołnierzem mafii w nowojorskich klubach, gdzie poznał Bruce’a Lee, uratował z rąk porywaczy Jimiego Hendrixa i spędził noc z dziewczyną Bonda. Kolejnym etapem kariery Robertsa było wejście w biznes narkotykowy. Jego dostawcą był najsłynniejszy narkotykowy baron Pablo Escobar, a klientami największe gwiazdy.
Gdy władze postawiły mu zarzuty, groziła mu kara 300 lat więzienia. Ale Jon Roberts potrafił poradzić sobie nawet z tym. Emeryturę spędził w luksusowej rezydencji, gdzie odwiedzali go zafascynowani nim Snoop Dogg, 50 Cent i Akon (który napisał o nim piosenkę) oraz aktor Mark Wahlberg, który ma zagrać Robertsa w ekranizacji tej książki.

Snajper - Howard E. Wasdin, Stephen Templin Snajper – Howard E. Wasdin, Stephen Templin

Jeśli prezydent USA chce mieć pewność, że zadanie zostanie wykonane, może liczyć tylko na nich.
Team Six – elitarny oddział Navy Seal. Ludzie, którzy wytropili i zabili najgroźniejszego człowieka świata – Osamę bin Ladena. To pierwsza książka napisana przez komandosa Team Six i jedyna, która daje bezpośredni dostęp do świata służb specjalnych. Howard E. Wasdin – najlepszy snajper Team Six – pokaże wam, jak wygląda rekrutacja do Komando Foki. Pozwoli wam poczuć ból najbardziej morderczego treningu świata. Zdradzi szczegóły najtrudniejszych i najdramatyczniejszych misji (m.in. tej w Somalii, którą widzieliście w filmie Helikopter w ogniu). Opowie, jak z perspektywy komandosa wyglądał atak na kryjówkę Osamy bin Ladena.
To najbardziej wybuchowa książka tego roku.

Haker - Kevin Poulsen Haker – Kevin Poulsen

Historia człowieka, który przejął kontrolę nad cyberprzestępczym podziemiem.
Max „Iceman” Butler, nie ruszając się sprzed klawiatury, zgromadził dane z blisko dwóch milionów kart kredytowych. Za pomocą sieci podporządkował sobie tysiące oszustów z całego świata i stał się głową cybermafii.
Historia Icemana została spisana przez innego hackera – Kevina Poulsena – człowieka, który otrzymał najdłuższy wyrok za hacking w dziejach USA.
Z tej książki dowiesz się, jak przy pomocy faksu, telefonu i odrobiny charyzmy, w łatwy sposób wydobyć od poważnej firmy konsultingowej tysiące dolarów. Poznasz kulisy wojen hackerów. Dowiesz się więcej o ludziach, których ofiarą możesz stać się w każdej chwili.
Historia, która zafascynuje i sprawi, że dwa razy zastanowisz się zanim zapłacisz kartą lub zalogujesz się do swojego konta.

Operacja Geronimo - Chuck Pfarrer Operacja Geronimo – Chuck Pfarrer

Jedyna książka oparta na bezpośredniej relacji żołnierzy uczestniczących w operacji likwidacji Osamy bin Ladena.

2 maja 2011, godz. 1:03, Waszyngton.
Prezydent Barack Obama słyszy transmitowany za pośrednictwem satelity głos jednego z żołnierzy SEAL Team Six: „Geronimo, Echo, KIA”. Oznacza to jedno: elita elit służb specjalnych udowodniła, ile jest warta – Osama Bin Laden nie żyje. Czy jednak poznaliśmy prawdę o wydarzeniach tamtej nocy?

Chuck Pfarrer to członek SEAL Team Six w stanie spoczynku. Dzięki temu, miał możliwość porozmawiania z kolegami, którzy brali udział w ataku zakończonym śmiercią Osamy Bin Ladena. Bezpośrednio od uczestników zdarzeń usłyszał, jak naprawdę wyglądała operacja likwidacji najgroźniejszego terrorysty naszych czasów. To, czego się dowiedział, wyglądało inaczej niż oficjalna wersja przedstawiona przez Biały Dom. Tylko dzięki tej książce otrzymacie dostęp do informacji z pierwszej ręki o najgłośniejszej operacji służb specjalnych.