Nominacje do Złotego Pocisku

Nominacje do Złotego Pocisku za rok 2019 są już znane. Jak z pewnością orientuje się większość z Was, nagroda powstała, by popularyzować autorów i literaturę kryminalną. Wyróżnienie to przyznawane jest w trzech głównych kategoriach: najlepsza polska powieść kryminalna, najlepszy polski kryminał historyczny oraz najlepsza zagraniczna powieść kryminalna. Nagrodą honorową jest wyróżnienie publiczności. Ponadto w skład komisji wchodzą: Tadeusz Cegielski (przewodniczący), Ksenia Olkusz, Adam Podlewski, Rafał Bielski i Iwona Krupińska (sekretarz).

W związku z tym każdy, kto interesuje się tym gatunkiem literackim, powinien prześledzić dzisiejszą listę nominowanych. Ponieważ bez wątpienia znajdziecie tu tytuły i autorów, na których warto zwrócić szczególną uwagę.

Nominacje do Złotego Pocisku

Nominacje do Złotego Pocisku – najlepsza polska powieść kryminalna

Nominowani w tej kategorii to:

Zwycięzca tej kategorii może liczyć na statuetkę oraz nagrodę finansową.

Nominacje do Złotego Pocisku – najlepszy polski kryminał historyczny

Nominowani w tej kategorii to:

Tutaj zwycięzca również może liczyć na nagrodę finansową oraz statuetkę.

Nominacje do Złotego Pocisku – najlepsza zagraniczna powieść kryminalna

Nominowani w tej kategorii to:

Zwycięzca tej kategorii może liczyć na statuetkę. Ponadto finałowa gala odbędzie się 20 czerwca podczas trzeciej już edycji Warszawskiego Festiwalu Kryminału. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Teatrze Druga Strefa w Warszawie. Jak zapowiadają organizatorzy, zostaną zachowane wszelkie niezbędne środki ostrożności. Poza tym uwzględnią też wszystkie wymogi sanitarne i obostrzenia. Wszystkim nominowanym życzymy oczywiście powodzenia i trzymamy kciuki.

Tymczasem wy, drodzy czytelnicy, koniecznie dajcie nam znać, czy któraś z nominowanych książek znajduje się w waszej domowej biblioteczce oraz jak wrażenia po jej przeczytaniu. A może macie własne typy, których waszym zdaniem zabrakło na liście nominowanych?