Nowa książka Agnieszki Jeż - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Agnieszki Jeż bez wątpienia zaskoczy wszystkie fanki twórczości polskiej pisarki. Ponieważ autorka do tej pory słynęła z lekkich powieści obyczajowych, kierowanych głównie do kobiet. Tym razem jednak postanowiła spróbować swoich sił w zupełnie innym gatunku. Książką pt. Szaniec to jej kryminalny debiut, który od niedawna dostępny jest już w sprzedaży. Jak sobie poradziła? Możemy zdradzić, że całkiem nieźle! Wszak w ekspresowym tempie historia ta zyskała uznanie wśród czytelników w całym kraju. W związku z tym dziś zdradzimy Wam co nieco o fabule tej powieści. Gotowi?

Nowa książka Agnieszki Jeż - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Agnieszki Jeż – ironia, suspens i portret polskiej prowincji

Warmia i Mazury to zielone tereny, które w przeszłości niestety zostały naznaczone krwią. W majątku Karolewo działał kiedyś Zakład Opiekuńczy. Podczas wojny jego pacjenci zostali zamordowani przez Gestapo. Niewinne ofiary zginęły tylko po to, by w środku mogła osadzić się jednostka SS, chroniąca Wilczy Szaniec, kwaterę główną Adolfa Hitlera.

Kilkadziesiąt lat później, kiedy wydarzenia te zdają się już bardzo odległe, w tym samym miejscu działa Szaniec. To ekskluzywny hotel, który gościom zapewnia program survivalowy. Na ulotce promocyjnej można przeczytać, że ośmioro gości zamyka się w pełnej izolacji od świata. Poza tym znają jedynie swoje imiona i nic więcej. Trudno więc się nie zgodzić z faktem, że to idealne miejsce, by zajrzeć w głąb siebie. Szybko jednak okazuje się, że to również doskonałe miejsce zbrodni.

Przy schludnie ułożonym ciele, na którym nie widać żadnych oznak przemocy, leży kartka z cytatem biblijnym: Do mnie należy pomsta, ja wymierzę zapłatę. Ofiarą jest szanowany ksiądz dziekan z Olsztyna, a śledztwo prowadzą sierżant Wiera Jezierska i komisarz Janusz Kosoń. Ona liczy, że ta sprawa będzie jej trampoliną do dalszej kariery i w końcu uda się jej wyrwać z Giżycka. Natomiast on odlicza już dni do wyczekanej emerytury. Elegancka zbrodnia bardzo szybko zaczyna odkrywać swoje mroczne oblicze, a czasu na schwytanie sprawcy jest niewiele.

Zainteresowała Was nowa książka Agnieszki Jeż? Znajdziecie ją tutaj. Jesteśmy też ciekawi, jak oceniacie tę zmianę gatunków.