Nowa książka Janusza Palikota

Nowa książka Janusza Palikota ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Większość z Was z pewnością kojarzy go ze sceny politycznej i polskiego sejmu. Zgadza się, ponieważ przez trzy kadencje urzędował właśnie na tym stanowisku i to on założył Ruch Palikota. Tymczasem niewielu pewnie wie, że oprócz politycznych zapędów, przez kilka lat był pracownikiem naukowym Instytutu Filozofii Polskiej Akademii Nauk. Ponadto ukończył studia filozoficzne. Od jego debiutu na scenie politycznej minęło już parę lat. Teraz Palikot powraca z nową książką, która również nie dotyczy już sytuacji politycznej w kraju czy na świecie. A związana jest z jego nowym pomysłem na biznes. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa książka Janusza Palikota

Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta

Nowa książka Janusza Palikota – co wiemy o nowej publikacji?

Książka nosi tytuł Piwo i dobre jedzenie. Sam autor mówi o niej tak:

W czasach, gdy chce się żyć, gdy można – i warto – dobrze jeść i pić dobre piwo. Do niedawna ich znalezienie nie było łatwe, dominowały piwa przemysłowe, jakość jedzenia stale spadała. Dziś jest inaczej. Piwa craftowe i domowe, ale także te tworzone przez duże firmy. Nadeszła piwna rewolucja.

Ponadto Palikot zauważa, że popularność dobrego piwa w Polsce świadczy o tym, iż w końcu narodziła się u nas klasa średnia. Ludzie są w stanie wydawać pieniądze na dobre alkohole i smaczne jedzenie, by doceniać życie i korzystać z jego uroków. Poza tym odbiorcy w książce tej znajdą także przepisy na potrawy i przekąski, które doskonale łączą się z różnymi rodzajami piwa. Dania są proste i szybkie w przygotowaniu. A jednocześnie ich smak zachwyca wyrafinowaniem.

Premiera książki przewidywana jest na czerwiec 2020 roku. Wiąże się ona również z nowym biznesem, browarem Tenczynek, który otworzył Palikot. Dajcie nam koniecznie znać, czy kiedy poradnik pt. Piwo i dobre jedzenie pojawi się w sprzedaży, sięgniecie po tę pozycję. Jak myślicie, ten pomysł ma potencjał?

Tymczasem wszystkich zainteresowanych innymi książkami Janusza Palikota, odsyłamy tutaj.