Trylogia Córki dymu i kości to jedna z najbardziej utytułowanych serii fantasy na świecie. Finalista między innymi National Book Award i laureat Audie Award for Fantasy 2012 i książka nominowana do kilkudziesięciu prestiżowych nagród. Autorka, Laini Taylor od trzech lat nie wydała żadnej nowej książki. W końcu, ku radości fanów, zapowiedziała swoją nową serię. Nowe książki Laini Taylor zainauguruje tytuł Strange the Dreamer. Pierwsza część ukaże się 28 marca (wersja anglojęzyczna). Sprawdźcie, o czym będzie.

Książki Laini Taylor, czyli jak urzeczywistnia się iluzję.

To marzenie wybiera marzyciela, a nie odwrotnie.

Jeżeli czytaliście serię Córka dymu i kości, na pewno wiecie, z jakiego rzędu wydarzeniem mamy tu do czynienia. Ta seria jest po prostu magiczna, inna od wszystkiego, co w tamtym czasie napisano. Nie inaczej jest z nową książką Laini. Ta pisarka jak zwykle wyznacza nowe ścieżki w świecie fantasy.

Bohaterem Strange the Dreamer jest Lazlo Strange, sierota wojenna i młody bibliotekarz. Już od najmłodszych lat chłopaka fascynowała historia dotycząca zaginionego Miasta Łez, miejsca, gdzie wszystko jest możliwe. I nagle na jego drodze pojawia się okazja, której nie może przegapić. Okazja, która być może pozwoli mu dogonić własne marzenie.

Objawia się w postaci bohatera, nazywanego Pogromca Bogów i bandy legendarnych wojowników. Teraz Lazlo ma szansę poznać tajemnicę Miast Łez, dowiedzieć się, co się wydarzyło w tym mitycznym miejscu dwieście lat temu. Jakie wydarzenia doprowadziły do tego, że miasto zostało wyrwane ze świata? Będzie też chciał dowiedzieć się, dlaczego jego bohater nazywany jest pogromcą i co to ma wspólnego z bogami? Te wszystkie tajemnice czekają na młodego bibliotekarza, czekają niecierpliwie aż je odkryje.

Życie chłopaka zaczyna diametralnie się zmieniać, a jakby tego było mało, w jego snach pojawia się niebieskoskóra boginka. Lazlo z jakiegoś powodu wie, że dziewczyna z jego snów istnieje, a skoro tak… to bogowie także.

Niesamowite książki Laini Taylor.

W tej niesamowitej historii spalają się ze sobą dwa światy, ten prawdziwy i ten wyśniony. Marzenia walczą z koszmarami, a miłość ze śmiercią. Spotkacie tu tajemnicze miasto, które zostało odarte z prawdziwego imienia, mitycznego bohatera, który na rękach ma krew. W końcu także młodego bibliotekarza z jednym, najważniejszym marzeniem i dziewczynę, która stanowi równie wielkie niebezpieczeństwo, jak to w którym sama się znajduje. Pojawią się wybory, których nie sposób dokonać, żal, którego nie da się uleczyć, miłość, tak silna jak marzenie Lazlo i magia taka prawdziwa, jakby istniała naprawdę.

Jest to niewątpliwie seria, która spodoba się nie tylko dla fanów Lanini i światów, które potrafi zbudować, ale także Leigh Bardugo i jej Szóstki wron.

O serii Córka dymu i kości pisałam też w: BRAMY ŚWIATŁOŚCI I 3 INNE ANIELSKIE SERIE, KTÓRE ZABIORĄ NAS WPROST DO ŚWIATA NIEPOKOJĄCEGO MROKU.

Laini spełnia marzenia fanów.

Jedna z fanek oceniająca książkę na portalu Goodreads.com i mająca możliwość przeczytania przedpremierowej wersji napisała:

Potrzebuję większej liczby gwiazdek. Ta, którą mam – nie wystarczy. Ta książka jest niewiarygodna, chwytająca za serce, magiczna, mistyczna i nieprzeciętna. Jest po prostu absolutnie wszystkim, czego kiedykolwiek chciałam od życia.

Premiera książki w Polsce nie jest na razie znana. W międzyczasie, jeżeli jeszcze nie znacie książek Laini koniecznie sięgnijcie po jej Córkę dymu i kości. Ocena ponad 4.00 na 5 i ponad 200 tysięcy ocen, to zdecydowanie dobra rekomendacja

Wszystkie książki Laini Tylor znajdziecie tutaj.