Obsada prequelu Wiedźmina

Jesteście ciekawi, jak wygląda obsada prequelu Wiedźmina? A może do tej pory w ogóle nie wiedzieliście, że taki projekt powstaje? Cóż, nic dziwnego, w końcu w tych newsach pogubić może się niejeden. Ale tak, tak! Netflix pracuje obecnie nad The Witcher: Blood Origin, która będzie niejako wprowadzeniem do ich flagowego serialu Wiedźmin. A chociaż główny projekt i produkcja drugiego sezonu nieustannie boryka się z przeciwnościami losu, nie przeszkadza to producentom myśleć o pobocznych rzeczach.

Obsada prequelu Wiedźmina

Fot. Samir Hussein/WireImage / Getty Images

Tak sobie myślę, że kiedy w końcu koronawirus nieco odpuści, a prace na planach filmowych będą mogły ruszyć pełną parą, to zaleje nas fala długo wyczekiwanych produkcji. I fani Geralta z Rivii będą jednymi z tych szczęśliwszych. Ponieważ w przygotowaniu jest też animowana wersja przygód pogromcy potworów z Rivii.

Obsada prequelu Wiedźmina – kto dołączył?

Jodie Turner-Smith

Fot. Samir Hussein/WireImage / Getty Images

Do obsady produkcji dołączyła właśnie Jodie Turner-Smith, która wcieli się w postać Éile. To elitarna wojowniczka obdarzona również głosem bogini. Dawno temu opuściła ona swój klan i pozycję strażniczki królowej, by odpowiedzieć na zew serca. Tym samym spełnia się jako wędrowna śpiewaczka (taka damska wersja Jaskra). Wkrótce jednak wydarzenia na Kontynencie dopadają także ją. A w poszukiwaniu zemsty i odkupienia Éile ponownie chwyci za miecz.

Widzowie mieli okazję podziwiać Turner-Smith m.in. w takich produkcjach jak: Queen & Slim, Nightflyers czy The Last Ship.

The Witcher: Blood Origin ma liczyć 6 odcinków, a historia w nim przedstawiona dzieje się 1200 lat przed wydarzeniami z Wiedźmina. Widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się, skąd na świecie wziął się pierwszy Wiedźmin oraz jak potoczyły się jego losy. Nie zabraknie też opowieści o tym, jak doszło do połączenia się światów ludzi, elfów i potworów.

Nad produkcją, jako producentka wykonawcza, czuwa Lauren Schmidt Hissrich. Pomaga jej Declan de Barra, który jednocześnie pełni funkcję showrunnera. Konsultantem kreatywnym został m.in. Andrzej Sapkowski, twórca książkowej sagi o Wiedźminie.

Jeśli chcecie uzupełnić domową biblioteczkę o książki Sapkowskiego, zajrzyjcie tutaj.  I dajcie znać, czy losy Wiedźmina są wam znane!