Seriale. Do następnego odcinka - o zjawisku i kulisach Seriale. Do następnego odcinka

Kto nie lubi seriali, niech pierwszy rzuci kamień! No dobra, uchyliłam się, ale nadal nie zmieniam zdania, że serialami świat stoi. Nie ma co się oszukiwać. Kochamy seriale, polecamy seriale, rozmawiamy o serialach. Seriale wypełniają nasze dni i wieczory, zwłaszcza teraz, gdy obostrzenia związane z pandemią koronawirusa znacznie uszczupliły zbiór alternatyw na spędzanie czasu gdzie indziej, niż poza domem. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk w swojej książce Seriale. Do następnego odcinka wzięła pod mikroskop to zjawisko oraz kulisy powstawania – nie bójmy się określenia – życiodajnego pożywienia wielu ludzi. (Nie, nie zapomniałam o istnieniu książek 😉 )

Seriale Do następnego odcinka Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Seriale. Do następnego odcinka – ulubiona rozrywka od kuchni

Obecny poziom produkcji podzielonych na sezony i epizody jest bardzo wysoki. Kręcone są z takim rozmachem, że biją wiele filmów na głowę. Do tego mamy do nich bardzo łatwy dostęp do seriali, nawet z poziomu smartfona. Ponadto grają w nich największe gwiazdy kina, które wcześniej mogliśmy podziwiać jedynie w pełnometrażowych filmach. Te wszystkie czynniki sprawiają, że staliśmy się uzależnieni nas od tego typu wytworów kinematografii. „Jeszcze jeden odcinek” – to wyrażenie ma podobną siłę sprawczą, co „jeszcze jeden rozdział”. Tak, seriale dają nam rozrywkę, inspirują, uczą, bawią, pasjonują i… wypełniają pustkę.

Biorąc pod uwagę, że seriale stały się jednym z najważniejszych elementów współczesnej kultury i wszyscy je oglądamy, autorka Katarzyna Czajka-Kominiarczuk postanowiła przyjrzeć się im z bliska. Rozłożyć na czynniki pierwsze ten fenomen cieszący się niebotyczną popularnością. Autorka ma doświadczenie w temacie, ponieważ na co dzień jest autorką bloga Zwierz Popkulturalny, na którym umieszcza autorskie recenzje seriali, filmów i teksty poświęcone szeroko zrozumianym zjawiskom związanym z kulturą popularną.

I choć nie recenzuje książek, sama je pisze. Z jej najnowszej publikacji Seriale. Do następnego odcinka dowiemy się m.in. kim jest showrunner i co to jest bottle episode? Czym różni się sitcom od proceduralu i serialu analogowego? Oraz… co robi się, gdy aktor grający główną rolę złamie nogę?!

****

Bez serialowej narracji trudno zrozumieć współczesnego człowieka, którego już po brzegi wypełniają serialowe konteksty. Jeśli jesteś ciekawy tego  niesłychanie ciekawego zjawiska kulturowego i fascynują Cię kulisy nie tylko ulubionych, ale serialowych produkcji ogólnie, koniecznie sięgnij po Seriale. Do następnego odcinka. Na pewno znajdziesz czas między jednym a drugim epizodem 😉 .

Książkę, która w księgarniach pojawi się 24 lutego, już dziś możesz zamówić przedpremierowo, w tym miejscu. Inne książki Katarzyny Czajki-Kominiarczuk czekają na Ciebie pod tym linkiem.

Powiązane artykuły: