Ogród marzeń

Ogród marzeń to założenie, które przyświeca wam za każdym razem, gdy wybieracie się na działkę? A może macie niewykorzystany plac pod swoim blokiem, balkon lub po prostu uwielbicie kwiaty doniczkowe? Zbliżający się długi weekend to bez wątpienia idealny czas na to, by zadbać o każdą z tych przestrzeni. W końcu trudno sobie wyobrazić coś bardziej relaksującego jak dobra książka w otoczeniu przyrody. W związku z tym dziś przygotowaliśmy kilka ciekawych i godnych uwagi poradników, które pomogą wam uporać się z kwiatami, ziołami i wszelkimi roślinami. Niezależnie od tego, czy już od lat pielęgnujecie w sobie pasję do ogrodnictwa, czy dopiero zaczynacie tę fascynującą przygodę – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oto propozycje, które udowodnią wam, że absolutnie każdy ma dobrą rękę do roślin!

Ogród marzeń

Ptasi raj - kup na TaniaKsiazka.plOgród marzeń – Ptasi raj

Jak urządzić ogród i balkon pełne ptasiego śpiewu? Odpowiedź znajdziecie w tym poradniku! Autorka książki prowadzi największy blog ogrodowy w Norwegii i jest miłośniczką ptaków. W związku z tym znajdziecie tu mnóstwo przydatnych porad i wskazówek, co zrobić, by stworzyć ptakom przyjazne środowisko. Nauczycie się m.in. jak przygotować kąpielisko, restaurację, bar, punkty obserwacyjne czy kryjówki.

Książka już dostępna.

Ogród marzeń – 500 roślin doniczkowychOgród marzeń

Nie od dziś wiemy, że rośliny oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń i uspokajają, a przy tym są przepiękną dekoracją wnętrz. Dzięki roślinom doniczkowym będziecie mogli stworzyć miniaturowe ogrody w swoich domach czy na balkonach. W tym poradniku znajdziecie aż 500 najpiękniejszych i najpopularniejszych roślin doniczkowych. Do tego dołączone zostały szczegółowe porady i zasady pielęgnacji oraz ich właściwości. Tym samym bez problemu dobierzecie rośliny, które najbardziej wam odpowiadają.

Książka już dostępna.

Zielnik dla każdego - zobacz na TaniaKsiazka.plOgród marzeń – Zielnik dla każdego

Zioła rosną dziko i mogą rosnąć także w ogrodzie czy doniczce. Dzięki tej książce dowiecie się, jakie rośliny mają właściwości lecznicze, a które można stosować z powodzeniem w codziennej diecie. Oprócz praktycznych opisów i wskazówek, które zioła odpowiadają za co, znajdziecie tu również mnóstwo ciekawostek na ich temat.

Książka już dostępna.

Ogród marzeń – 200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion200 ekosposobów na siew - kup na TaniaKsiazka.pl

W tym poradniku znajdziecie aż 200 sposobów na to, jak w ekologiczny sposób pozyskiwać nasiona. Poza tym nie zabraknie tu również wskazówek i podpowiedzi, co zrobić, by ogród był zagospodarowany w zgodzie z naturą. Dzięki temu zapewnicie swoim roślinom ochronę przed licznymi chorobami i nadmiarem szkodników roślin.

Książka już dostępna.

Ogród marzeńOgród marzeń – 250 ekopreparatów na szkodniki i choroby

Ogród ekologiczny to najlepsze, na co możecie się zdecydować. W końcu plony z upraw wylądują na waszych talerzach. Tym samym warto ograniczyć stosowanie agrochemii. W tym pomoże wam właśnie ten poradnik. To obszerny zbiór prostych receptur na sprawdzone w praktyce, ekologiczne preparaty. Ponadto znajdziecie tu również liczne porady, dotyczące zapobiegania i zwalczania chorób grzybowych oraz ograniczania nadmiaru szkodników.

Książka już dostępna.

Ogród marzeń – Zioła dla smaku, zdrowia i urody, nowe wydanieZioła dla smaku, zdrowia i urody - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Autorka prezentuje potencjał z przydomowych ogródków, łąk, lasów i pól, bogactwo wartości odżywczych i właściwości farmakologicznych ziół. W poradniku znajdziecie też podstawy zbierania, suszenia i przechowywania ziół, receptury na naturalne lekarstwa, przepisy na ciekawe dania, a także nauczycie się, jak robić własne kosmetyki do pielęgnacji całego ciała.

Książka już dostępna.

Mowa roślin - kup na TaniaKsiazka.plOgród marzeń – Mowa roślin

Autorka dzieli się swoją ogrodniczą przygodą. Obecnie wiele czasu spędzamy w ekranach komputerów czy telefonów. Rzadko mamy czas, by wyjść na zewnątrz i poświęcić chwilę na obcowanie z naturą. Tym samym w poradniku znajdziecie podpowiedzi i porady, w jaki sposób sprowadzenie roślin do domu może pomóc zdrowo żyć.

Książka dostępna od 24 czerwca 2020 roku.