Prequel Igrzysk Śmierci - będzie film na podstawie Ballady Ptaków i Węży

To już pewne, obok książkowego prequela Igrzysk Śmierci — książka Ballada Pataków i Węży miała premierę latem zeszłego roku — powstanie też film. Produkcją zajmie się Lionsgate, z kolei scenariusz ma się opierać na historii Coriolanus Snowa, którą Suzanne Collins opisała w Balladzie.

Prequel Igrzysk Śmierci - będzie film na podstawie Ballady Ptaków i Węży

Prequel Igrzysk Śmierci: Francis Lawrence znów na fotelu reżysera

Reżyserią zajmie się Francis Lawrence, który już pracował przy adaptacjach książek Collins i odpowiada za 3 z czterech filmów z serii Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia (2013) oraz Kosogłos (część 1. z 2014 roku i 2. z 2015).

Scenariusz na podstawie książki Ballada Ptaków i Węży leży w rękach Michaela Arndta (Oscar za scenariusz oryginalny do filmu Mała Miss), który, podobnie jak Francis Lawrence, pracował wcześniej przy filmie W pierścieniu ognia.

Na razie nie znamy jeszcze obsady, ale wiadomo, że filmowcy planują rozpocząć zdjęcia już w przyszłym roku. Jest zatem szansa, że film trafi do kin pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku. Pewnie niedługo też dowiemy się, kogo będziemy mogli zobaczyć na ekranie.

Ballada Ptaków i Węży - książkę znajdziesz w TaniaKsiazka.pl

Film na podstawie Ballady Ptaków i Węży

Książka Ballada Ptaków i Węży miała premierę w 2020 roku. Suzanne Collins po 10 latach wróciła do serii, dzięki której rozkwitła jej pisarska sława.

Tym razem fabuła ma miejsce 60 lat przed wydarzeniami, jakie znamy z Igrzysk Śmierci. Minęło dopiero 10 lat od okropnej wojny domowej, a Głodowe Igrzyska są jednym ze sposobów na ukaranie Dystryktów i ugruntowanie władzy Kapitolu. W Balladzie poznajemy Coriolanus Snowa w czasach jego młodości. Gdy nikt jeszcze nie przypuszczał, że w przyszłości będzie bezwzględnym człowiekiem władzy.

Zbliżają się 10 Igrzyska, a osiemnastoletni Snow ma być jednym z mentorów. Chłopak widzi w tym szansę, żeby odbudować pozycję rodu, która podupadła podczas wojny. Tylko że na drodze do wygranej pojawia się problem. Zostaje mu przydzielona pod opiekę dziewczyna z najbiedniejszego Dwunastego Dystryktu.

Ambicja, a moralność i miłość

Ballada Ptaków i Węży to wciągająca opowieść o wielkiej ambicji, determinacji i trudnych wyborach. Jestem ciekawa, jak uda się ją pokazać na wielkim ekranie.

Jeżeli jeszcze nie znacie tej książki, to warto po nią sięgnąć. Ballada ptaków i węży z jednej strony jest świetnym uzupełnieniem serii Igrzyska Śmierci, z drugiej — z powodzeniem to właśnie od niej można zacząć czytelniczą przygodę ze światem wykreowanym przez Collins.

Książki z serii Igrzyska Śmierci możecie znaleźć w tym miejscu.

Sprawdź też: