prezent dla dziewczynki

Prezent dla dziewczynki to duże wzywanie. Szukacie inspirującej książki, która przełamuje schematy? Poniżej znajdziecie trzy propozycje idealne dla małych i dużych buntowniczek. To książki o prawdziwych bohaterkach – silnych, odważnych i bezkompromisowych, które nie bały się płynąć pod prąd.

Prezent dla dziewczynki: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Francesca Cavallo, Elena Favilli

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek to międzynarodowy hit, który czytają swoim córkom rodzice na całym świecie. Książka zawiera 100 jednostronicowych opowiastek o prawdziwych kobietach, ale utrzymanych w konwencji bajek. Każda historia to kawałek inspirującego życiorysu, opatrzonego pięknym portretem przedstawiającym zarówno te sławne, jak i mniej znane postacie.

O czym jest ta książka? Przede wszystkim o tym, że można osiągnąć wszystko, wystarczy tylko chcieć i mocno wierzyć we własny talent. Siła przekazu tej książki jest ogromna, a jej popularność dowodzi tylko tego, jak mocno była potrzebna współczesnym dziewczynkom. Warto również wiedzieć, że Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek zostały zilustrowane przez kilkadziesiąt artystek z całego świata i były najhojniej wspieraną publikacją w dziejach crowdfundingu.

Prezent dla dziewczynki: Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy Anna Dziewit-Meller

Damy, dziewuchy, dziewczyny to książka, która przywraca pamięć o ważnych kobiecych postaciach w polskiej historii. Znajdziecie tu opowieści o artystkach, pionierkach, feministkach, które pomimo przeciwności losu walczyły o swoje marzenia i wspięły się na  sam szczyt. Przewodnikiem w tej podróży przez różne epoki jest Henryka Pustowójtówna, nietuzinkowa narratorka, przedstawiająca swoje zwariowane koleżanki.

Książka została pięknie zilustrowana przez Joannę Rusinek i przełamuje stereotyp ociekającej kolorami lektury dla dzieci. Historia w spódnicy to kawałek świetnej literatury nie tylko dla młodych dam. Anna Dziewit-Meller „odkurza” zapomniane kobiety, których życiorysy mogą być inspiracją dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć i przekonania.

Prezent dla dziewczynki: Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia Małgorzata Frąckiewicz

Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia to książka o czternastu niezwykłych kobietach, które dokonały ważnych, naukowych odkryć. Małgorzata Frąckiewicz przedstawia ich sylwetki, opisując w jaki sposób udało im się osiągnąć sukces w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Opowieści o Superbohaterkach rozbudzają ciekawość, motywują do zdobywania wiedzy i są prawdziwą skarbnicą naukowych ciekawostek. Dowiecie się z nich, m.in.: kto jako pierwszy stworzył mapę oceanu, wysłał rakietę w kosmos czy potwierdził istnienie dinozaurów. A gdyby samo czytanie o mądrych kobietach nie wystarczyło, to czeka na Was mnóstwo doświadczeń i zadań do samodzielnego wykonania. Kto wie, może zabawa w naukowca będzie początkiem przygody na całe życie, a z małej Czytelniczki uczyni kolejną Superbohaterkę?

Mam nadzieję, że wyżej przedstawione propozycje zainteresują niejedną dziewczynkę. Gorąco je więc polecamy!