Recenzja książki Kobieta w oknie była ciekawym doświadczeniem. Lubię czytać „polecajki” na okładkach książek. Jest to często argument, który pomaga przy wyborze lektury. Kiedy wzięłam do ręki tę powieść i zobaczyłam, co powiedział o niej Stephen King, wiedziałam, że zapowiada się dobra lektura. Ujął wszystko w jednym, prostym słowie:

Nieodkładalna.

I tak właśnie było!

Recenzja książki Kobieta w oknie – słów kilka o fabule

Główną bohaterką książki jest Anna Fox. Kobieta straciła wszystko, co miała – rodzinę, zdrowie oraz pracę. Całe dnie spędza w domu, nie ruszając się z niego na krok. Czas spędza w Internecie, oglądając stare, czarno-białe filmy oraz stojąc przy oknie. Szpieguje sąsiadów. Podgląda ich. Śledzi ich życie. Robi im zdjęcia. Przez to, że straciła własne życie, zagłębia się w życie innych, obcych jej ludzi.

Pewnego dnia tuż obok wprowadza się rodzina Russellów. To małżeństwo z jednym dzieckiem, czyli taka rodzina, jaką jeszcze do niedawna miała sama Anna. Może właśnie, dlatego całą uwagę zaczęła poświęcać właśnie im.

Jednak niewinne podglądanie doprowadza do tego, że pewnej nocy widzi coś, czego nie powinna była zauważyć. Od tej pory jej świat zmienia się jeszcze bardziej. Fakty mówią jedno, ludzie wokół drugie, a Anna jest przekonana, że widziała coś zupełnie innego. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie ma podstaw aby jej wierzyć, bo kto będzie wierzył kobiecie, która od roku nie wychodzi z domu, a wino spożywa w ilościach hurtowych?

Do tej pory akcja książki wprowadzała nas w świat Anny, powoli i nieśpiesznie, pozwalając poznać nam jej codzienne rytuały. Ale od teraz wydarzenia zaczynają nabierać tempa. Odkąd Anna zobaczyła coś, czego widzieć nie powinna, książka, jak obiecał King jest nieodkładalna.

Recenzja książki Kobieta w oknie – wrażenia z lektury

Finn napisał naprawdę dobry thriller, bardzo intrygujący i bardzo wciągający. Ja czytając książkę nie dałam rady się od niej oderwać, cały czas chciałam wiedzieć, co będzie dalej, co wydarzy się na następnej stronie. Zwroty akcji i wychodzące na jaw sekrety bohaterów tworzą klimat tej książki. Szokujące fakty wychodzą na światło dziennie, manipulacje się piętrzą i już nie wiadomo, co jest prawdą, a co fałszem. Sama bohaterka w pewnym momencie już nie wie, czy może wierzyć sama sobie. Zaczyna wątpić w siebie i wierzyć w to, że wszystko, co zobaczyła było tylko złudzeniem, wyobrażeniem. Bo skoro wszyscy jej to powtarzają to może rzeczywiście tak jest…

Recenzja książki Kobieta w oknie – podsumowanie

Jeśli chcecie poznać tajemnice tej powieści to koniecznie po nią sięgnijcie. Dowiecie się, jakie sekrety skrywa Anna? Co tak naprawdę wydarzyło się w jej życiu, że wygląda ono teraz tak, a nie inaczej? Jakie mroczne fakty z życia sąsiadów wyjdą na jaw? Czy młody, wystraszony chłopak z sąsiedztwa jest tym na kogo się kreuje?

Prawa do tej książki sprzedano do ponad 40 krajów na całym świecie i wcale mnie to nie dziwi. To naprawdę porywająca historia i jeśli lubicie thrillery to musicie poznać losy Anny Fox i historię, jaką napisało dla niej życie. Powieść znajdziecie tutaj. Gorąco polecam!

Ocena
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język autorki? - 8/10
 • 6/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 6/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
8/10

Fragment recenzji

Finn napisał naprawdę dobry thriller, bardzo intrygujący i bardzo wciągający. Ja czytając książkę nie dałam rady się od niej oderwać, cały czas chciałam wiedzieć co będzie dalej, co wydarzy się na następnej stronie. Zwroty akcji i wychodzące na jaw sekrety bohaterów tworzą klimat tej książki. Szokujące fakty wychodzą na światło dziennie, manipulacje się piętrzą i już nie wiadomo co jest prawdą, a co fałszem.