Sanderson w nowym wydaniu - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Sanderson w nowym wydaniu to nie lada gratka dla wszystkich fanów twórczości amerykańskiego pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają także miłośnicy literatury fantasy. Nowego wydania doczekała się seria pt. Archiwum Burzowego Światła. W związku z tym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tego autora, to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. Już 1 sierpnia 2020 roku do sprzedaży na polski rynek trafi książka pt. Dawca Przysięgi, która jest drugą częścią obszernego tomu trzeciego całego cyklu. Warto tutaj dodać, że Brandon Sanderson był dwukrotnym laureatem nagrody Hugo, którą przyznają uczestnicy Worldconu. Poza tym ma na koncie mnóstwo innych prestiżowych nagród i wyróżnień za swoją twórczość. Jego powieści w błyskawicznym tempie stają się międzynarodowymi bestsellerami i zaskarbiają sobie uwielbienie fanów na całym świecie.

Sanderson w nowym wydaniu - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Sanderson w nowym wydaniu – Dawca Przysięgi

O czym opowiada ta część? Na Rosharze trwa wojna. Przebudzeni parshendi, pieśniarze pod wodzą służących Odium Stopionych, wydają się niepowstrzymani. Nieubłaganie też powraca Burza, która za każdym razem sprowadza śmierć i zniszczenie na ludzkie osady. Dalinar Kholin, udręczony powracającymi wspomnieniami przeszłości i nieżyjącej żony, nie szczędzi wysiłków, by zbudować koalicję ludzkich królestw. A przy tym odkrywa swoje moce Kowala Więzi. Szybko jednak okazuje się, że Odium ma wiele sług i jest przygotowany na każdą ewentualność. Ponadto Świetlistym Rycerzom zagraża tajemnica, która wcześniej doprowadziła do Odstępstwa ich starożytnych poprzedników.

Tymczasem Elhokar, Adolin, Shallan i Kaladin docierają do Kholinaru i odkrywają, że ich misja może być znacznie trudniejsza, niż początkowo przypuszczali. Ponieważ, chociaż miasto jeszcze nie upadło, to ludzie szepczą o mrocznej sile, która opanowała pałac i królową Aesudan. Natomiast po ulicach wędrują wyznawcy dziwacznego Kultu Chwil. A jedynym, co chroni miasto przed upadkiem, jest Straż Muru i jej tajemniczy dowódca, marszałek Lazur.

Dajcie znać, czy Sanderson w nowym wydaniu to książki, po które sięgniecie. A może znacie już tę historię? Przypominamy, że książka pt. Dawca Przysięgi będzie dostępna w sprzedaży od 1 sierpnia bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.

Natomiast tutaj znajdziecie pozostałe tomy z serii Archiwum Burzowego Światła.