FantasyZapowiedzi i nowości

Sąpierz Katarzyny Puzyńskiej – kolejna odsłona serii Grodzisko

Sąpierz Katarzyny Puzyńskiej - kolejna odsłona serii Grodzisko Sąpierz Katarzyny Puzyńskiej

Czytaliście pierwszą część serii fantasy pt. Grodzisko autorstwa Katarzyny Puzyńskiej? Jeśli Chąśba przypadła Wam do gustu, mam dla Was świetną informację! Już od 8 listopada będziecie mogli przeczytać drugi tom cyklu, zatytułowany Sąpierz. Tak, wiem, to wcale nie tak zaraz. Jednak warto czekać na tę pozycję. Hasło na okładce: „Nowy Świat spotyka się z magią słowiańskiego fantasty Starego Świata w jedynej w swoim rodzaju opowieści” brzmi bardzo zachęcająco!

Sąpierz Katarzyny Puzyńskiej

Sąpierz Katarzyny Puzyńskiej – drugi tom serii Grodzisko

Sąpierz to już drugi tom serii Grodzisko Katarzyny Puzyńskiej. W tej powieści tylko z pozoru niepasujące do siebie cząstki składają się w spójną całość. Wybuchową niczym mikstury guślarza. Pozostaje pytanie, czy będziesz po właściwej stronie, gdy wypełni się przepowiednia? Chociaż w sumie… wszystko i tak zakończy topór.

Bywa tak, że jeden z bogów zapomina wspomnieć o najważniejszym sekrecie. Wtedy można założyć, że wkrótce nadejdą kłopoty. Dzieje się tak również w dwóch równoległych wymiarach istniejących w nicości Rozstaju. W Nowym Świecie nigdy nie wierzono w magię, w Starym Świecie natomiast ta wpływa na wszystkie jego płaszczyzny. W chwili, gdy oba świata staną u progu zagłady, nawet najwięksi niedowiarkowie będą musieli uwierzyć w magię. I powierzyć swój los w ręce pyskatej Marzanny, zrzędliwego starca z drewnianą nogą i kobiety, właścicielki rozgadanego rumaka, która nie może wydostać się z zaświatów.

Mimo że w Nowym Świecie znaczna większość ludzi nie daje wiary temu, co magiczne, były wśród nich pewne tajemnicze kobiety. Obrończynie, które od zarania dziejów chroniły ziemię przed demonami i innymi potworami, prześlizgującymi się na nią ze Starego Świata. Wytrwale wykonywały swoją misję, strzegąc sekretów i z pokolenia na pokolenie przekazując wiedzę kolejnym adeptkom. Teraz została już tylko jedna z nich. Samotnie będzie musiała zmierzyć się z wrogiem, o którym mówi proroctwo.

Właśnie na to cierpliwie czeka Sąpierz! Doskonale wie, że już niedługo losy bliźniaczych światów ponownie się splotą i że nadchodzi czas spełnienia prastarej przepowiedni. Brakuje już tylko odpowiednich imion… Wiadomo bowiem, że gdy imię zostanie nadane przez właściwą osobę – ma ono nieskończenie silną moc!

***

Premiera książki 8 listopada, ale już teraz możecie zamówić swoje egzemplarze w tym miejscu.

Czytajcie także: