Serial Koło Czasu - premiera w listopadzie Serial Koło Czasu

Jesteś fanem Gry o Tron – nie tylko książek z cyklu Pieśń Lodu i Ognia J.R.R. Martina, ale również produkcji HBO, za którą odpowiadają David Benioffai D.B. Weiss? W takim razie na pewno wciągnie Cię serial Koło Czasu (org. The Wheel of Time) stworzony na podstawie prozy Roberta Jordana, którego trzy pierwsze odcinki pojawią się na platformie streamingowej Amazon Prime Video już 19 listopada. Masz za sobą spotkanie z literackim pierwowzorem? No to wcale nie muszę Cię namawiać do zaznaczenia tej daty w kalendarzu. 

Serial Koło Czasu Książek szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Serial Koło Czasu

Koło Czasu autorstwa amerykańskiego pisarza Roberta Jordana to epicka seria fantasy, na którą składa się aż 14 tomów powieści i jeszcze jedna książka – prequel opisujący wydarzenia poprzedzające główną fabułę. Pierwsza część ukazała się w 1990 roku, natomiast ostatnią wydano w 2013. Niestety pisarz zmarł w 2007 roku i pozostawił dzieło swego życia bez zakończenia. Ostatnie trzy tomy zredagował Brandon Sanderson. Udało mu się to zrobić dzięki notatkom, które pomysłodawca i autor cyklu sporządził za życia.

Serial Koło Czasu będzie zatem opowiadał o Świecie Koła, w którym króluje wysoko rozwinięta technologia i Magia zwana Jedyna Mocą, podzieloną na dwie części. Jedną z nich władają kobiety, drugą mężczyźni. Główną bohaterką jest Moiraine – przywódczyni Aes Sedai potężnej żeńskiej organizacji. Dziewczyna wyrusza w niebezpieczną podróż po całym świecie wraz pięcioma wybranymi młodymi osobami. Jak głosi przepowiednia – jedna z nich ma się okazać Smokiem Odrodzonym, któremu pisane jest ocalenie lub zniszczenie ludzkości.

Serial Koło Czasu – twórcy

Twórcą serialu Koło Czasu jest Rafe Judkins (Hemlock Grove, Mój śmiertelny wróg). W rolach głównych zobaczymy m.in. doskonałą Rosamund Pike (O wszystko zadbam, Zaginiona dziewczyna, Duma i uprzedzenie), Josha Stradowskiego (Instynkt, To tylko przyjaźń), Marcusa Rutherforda (Posłuch, County Lines), Madeleine Madden (Tidelands, Piknik pod Wiszącą Skałą) czy Barneya Harrisa (The Hollow Crown, Klub miliarderów).

***

Wiadomo, że już 19 listopada na platformie Amazon Prime Video pojawią się pierwsze trzy odcinki. Następne części będą się natomiast pojawiać się w każdy kolejny piątek. Finał sezonu jest zaplanowany na 24 grudnia tego roku.

Czekając na tę produkcję, zobacz polski zwiastun serialu Koło Czasu:

Wszystkie książki z serii Koło Czasu znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj także: