Wioska wdów - zapowiedź powieści true crime Wioska wdów

Zanotujcie sobie datę 22 marca 2023. Tego dnia nakładem Wydawnictwa Mova ukaże się powieść true crime autorstwa Patti McCracken. Oparta na faktach Wioska wdów. Szokująca historia morderczyń z wioski Nagyrév to przerażająca opowieść o bezwzględnych kobietach, które uważały, że morderstwo to najlepsze lekarstwo na problemy. Zaintrygowani?

Wioska wdów na TaniaKsiazka.pl >>

Wioska wdów – wstrząsająca historia oparta na faktach

Wielokrotnie nagradzana amerykańska dziennikarka Patti McCracken w swojej książce pt. Wioska wdów pochyla się nad prawdziwymi wydarzeniami z węgierskiej wioski Nagyrév. Miały one miejsce w latach 1914-1929, a ich pokłosiem było co najmniej 160 ofiar – mężczyzn oraz dzieci. W jaki sposób aż tyle osób straciło życie? Zostały otrute przez kobiecą część społeczności. Wśród morderczyń były wiejskie żony, matki i córki. Zwykłe kobiety, które można spotkać w każdym miejscu na ziemi. Czy zatem taka historia mogła przydarzyć się każdemu i wszędzie?

Trucicielki nie wpadły same na pomysł tego procederu. Prowodyrką działań była wiejska akuszerka, znana jako ciocia Suzy. To ona destylowała arszenik z lepiku na muchy. To ona wręczała go kobietom, zachęcając do pozbycia się niechcianych dzieci i okrutnych mężów.

Piętnastoletni koszmar Wioski wdów

Aż piętnaście lat mieszkańcy Nagyrév padali jak muchy i nikt nie zastanawiał się dlaczego. I przez ten czas żadnej z morderczyń nie spotkały konsekwencje. Były bezkarne, choć ich działania zatrważające. Jedne kobiety truły krewnych, którzy byli chorzy i wymagali opieki, inne w podaniu arszeniku widziały sposób na otrzymanie spadku po zmarłym. Nieplanowane dzieci? One już wiedziały, jak wyeliminować je ze swego życia. Na szczęście do czasu.

W 1929 roku bowiem pewna niezwykła wskazówka ujawniła te przerażające zbrodnie. Prokurator wszczął śledztwo, a dziennikarze z całego świata przyjeżdżali do węgierskiej wioski, by relacjonować dramatyczne wydarzenia. Nawet New York Times poświęcił uwagę tej gehennie ze środkowej Europy.

W książce Wioska wdów Patti McCracken w szczegółach przybliża całą historię. Od pierwszych morderstw do ostatniego wymierzenia kary przez powieszenie. Powieść przedpremierowo możecie zamówić już teraz w tym miejscu.

Czytajcie także: