Władca Pierścieni z rekordem Guinessa?

Władca Pierścieni z rekordem Guinnessa? No dobra, przyznaję, ten nagłówek to taki mały haczyk… Do tego nieco upraszcza on sprawę, bo to wcale nie Władca Pierścieni trafił do znanej księgi. Myślę jednak, że nie pożałujecie kliknięcia! Zobaczcie sami fantastyczną, niecodzienną i rekordową konstrukcję z klocków LEGO, zainspirowaną właśnie dziełami Tolkiena. Trzeba przyznać, że robi wrażenie nawet na nagraniach!

Władca Pierścieni z rekordem Guinnessa

Władca Pierścieni z rekordem Guinnessa?

Ogromnych rozmiarów diorama, przedstawiająca elementy tolkienowskiego świata, powstała w Chinach. Zdobyła oficjalny rekord oraz wpis do Księgi Guinnessa w kategorii największej konstrukcji wykonanej z klocków LEGO. Całość zajmuje imponujących rozmiarów powierzchnię aż 191,4 (!) metrów kwadratowych.

Jak myślicie, ile trwało przygotowanie tej gigantycznej konstrukcji? Wyobraźcie sobie, że przy budowie tej dioramy 50 konstruktorów pracowało przez 3 lata! W tym czasie budowniczowie użyli aż 150 milionów klocków, najróżniejszych kształtów i kolorów. Ciekawa jestem, jak wyglądało liczenie klocków w gotowej konstrukcji przed ostatecznym wpisem do księgi…

Żeby zobaczyć rekordową budowlę, trzeba udać się do miasta Shenzen w południowo-wschodnich Chinach. Właśnie tam swoją siedzibę ma muzeum Smaerd, w którym gromadzone są zaskakujące konstrukcje, wykonane z klocków LEGO.

Jeśli akurat nie jest Wam po drodze do Chin, tutaj możecie obejrzeć krótki film, przedstawiający rekordową konstrukcję, inspirowaną bitwami Władcy Pierścieni:

Potraficie wskazać, które wydarzenia, miejsca i postaci twórcy makiety odwzorowali w swoim dziele? Ja wypatrzyłam gigantycznego Smauga (trudno byłoby go przeoczyć), wyłowiłam też wzrokiem Rivendell oraz nawiązania do bitwy na polach Pelennoru.

Dajcie znać w komentarzach, które znane z książek J.R.R. Tolkiena i filmów Petera Jacksona potyczki udało się Wam dostrzec na makiecie.

***

Po obejrzeniu tych cudów czujecie, że wezbrała w Was fala kreatywności? Jeśli tak, koniecznie znajdźcie dla niej ujście! Inspirujące zestawy klocków LEGO (dla młodszych i… nieco mniej młodszych 😉 ) konstruktorów znajdziecie tutaj:

Zobacz zestawy klocków LEGO >>

Zobacz także: