Z filmu do komiksu: nowe serie od DC Comics

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że komiksy stają się inspiracją do powstania filmów i seriali. Przecież filmowcy przenoszą na ekrany całe uniwersa. DC Comics postanowiło ugryźć temat adaptacji z nieco innej strony. To już oficjalne — powstaną nowe serie komiksów nawiązujących do kultowych już filmów o Batmanie i Supermanie.

Z filmu do komiksu: nowe serie od DC Comics

źródło: twitter DC Comics

Nowe serie od DC Comics na podstawie kultowych filmów

Pamiętacie Batmana Tima Burtona z Michaelem Keatonem w roli Bruce’a Wayne’a? Właśnie świat z tego kultowego filmu zostanie ujęty w komiksowe ramy. Za projekt, który ukaże się pod tytułem Batman ’89 będzie odpowiedzialny Sam Hamm, który był scenarzystą na planie burtonowskich Batmana i Powrotu Batmana. Temat od strony graficznej ma ugryźć Joe Quinones.

Batman '89 - okładka

źródło: twitter DC Comics

Batman ’89 — co wiadomo

Na razie wiadomo tylko tyle, że komiks ma być utrzymany w klimacie realizmu przenikającego się z gotycką aurą — charakterystycznego dla Burtona. Hamm i Quinones mają stworzyć podstawę do wprowadzenia postaci Catwoman (Seliny Kyle). Możemy się też spodziewać debiutu nowego Robina. Rysownik ma też już swoją wizję Harvey’a Denta. 

Superman '78

źródło: twitter DC Comics

Superman ’78

Kolejny z projektów będzie inspirowany Supermanem Richarda Donnera z 1978 roku, z Christopherem Reevem w roli tytułowej. Powstanie tego komiksu ma być sprawką Roberto Vendittiego oraz Wilfredo Torresa. Tutaj Superman, jako superbohater, ma dopiero co pojawić się w uniwersum. Świadkowie będą się zachwycać jego umiejętnościami. Nie zabraknie też Lois Lane — która jeszcze nie będzie znać podwójnej tożsamości Clarka Kenta — a wraz z nią kultowego komiksowego wątku romantycznego.

Najpierw wersja elektroniczna 

Warto wspomnieć, że sam pomysł przeniesienia na karty komiksów filmów o kultowych bohaterach z DC nie jest nowy. Takie projekty były już w przeszłości —  Wonder Woman ’77 i Batman ’66

Ciekawe jest natomiast to, że zarówno Batman ’89 jak i Superman ’78 na początku pojawią się tylko w wersji cyfrowej. 6 pierwszych rozdziałów pojawi się na DC Universe Infinite już pod koniec czerwca, a pozostałe 6 w kolejnych tygodniach.

Oba komiksy w tradycyjnej wersji drukowanej pojawią się w księgarniach później i to też w dwóch wersjach. Najpierw: 6 dwurozdziałowych zeszytów, a późną jesienią w zbiorczych wydaniach: Batman 89Superman ’78.

Będziecie czekać na te nowe serie od DC Comics? Tymczasem odsyłam was do innych komiksów z serii Batman i serii Superman.

Sprawdź też: