Zapowiedzi i nowości książek młodzieżowych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zapowiedzi i nowości książek młodzieżowych to doskonała okazja, by sprawdzić, co nowego pojawi się lub już jest dostępne na polskim rynku. Powody do zadowolenia mają przede wszystkim wielbiciele młodzieżowych powieści, ale tak naprawdę coś dla siebie znajdzie tu każdy wymagający odbiorca. W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie historie z nutą fantasy, jak i takie, gdzie nie zabraknie romansu. Jak już wspomnieliśmy, część z prezentowanych tytułów jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. No kilka przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Jedno jest pewne – warto! Koniecznie dajcie nam znać, czy któraś z prezentowanych dziś książek wpadła Wam szczególnie w oko.

Zapowiedzi i nowości książek młodzieżowych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zapowiedzi i nowości książek młodzieżowych

Na odległość - kup na TaniaKsiazka.pl Na odległość, kontynuacja serii The Kissing Booth

Elle i Noah w końcu już nie muszą ukrywać swoich uczuć, ponieważ oficjalnie są już w związku. Wszystko też wskazuje na to, że dziewczyna skutecznie poskromiła w swoim chłopaku naturę łamacza kobiecych serc. Jednak już wkrótce młodzi staną przed kolejnym wyzwaniem. Noah dostaje się na studia na prestiżowym Harvardzie. Tym samym bohaterowie muszą nauczyć się funkcjonować w związku na odległość. Ponadto na horyzoncie obojga pojawiają się nowi, uroczy znajomi, którzy namieszają w ich życiu.

Książka dostępna od 17 czerwca 2020 roku.

Drugie podejścieZapowiedzi i nowości książek młodzieżowych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Shane, ku radości rodziców, zaczyna studiować medycynę. Jednak poza nauką jej Zycie jest wypełnione samotnością i nudą. Dziewczyna nie ma żadnych przyjaciół, na których mogłaby liczyć, ani chłopaka. Tym samym bohaterka pragnie odczarować swój los i zrobić drugie podejście do dorosłego życia. Wyjeżdża do Londynu – tam chce kontynuować naukę i poznać nowych ludzi.

Książka już dostępna.

Papierowy Mag - kup na TaniaKsiazka.plPapierowy mag

Ceony Twill przez całe życie marzyła o tym, by zostać Wytapiaczem, specjalistką od magii metalu. W osiągnięciu celu miało pomóc jej ukończenie z wyróżnieniem Szkoły Magów Tagis Praff. Jednak zupełnie nie tak wyobrażała sobie swój dalszy rozwój kariery. Okazuje się bowiem, że brakuje magów, władających magią papieru. W związku z tym szkoła musi wyznaczyć jedną osobę, która zostanie skierowana na staż do papierowego maga, by kontynuować specjalizację pod jego czujnym okiem. Tak oto Ceony trafia do ekscentrycznego Emery’ego Thane’a. Jednak już wkrótce przekonuje się, że wokół jest jeszcze potężniejsza, czarna magia. Kiedy jej nauczyciel pada ofiarą Wycinacza, dziewczyna zdana jest tylko na siebie.

Książka już dostępna.

To nie jest, do diabła, love story!, drugi tom serii Love story

Zapowiedzi i nowości książek młodzieżowych - sprawdź na TaniaKsiazka.plGłówna bohaterka, Ella, jest rozważna i odpowiedzialna, a do tego ostra jak brzytwa. Siedemnastolatka sama i samotna idzie przez świat niczym lodołamacz. Dzielnie dąży do celu, a przed oczami ma swój wielki plan na życie. W związku z tym nie zawraca sobie głowy nawiązywaniem przyjaźni. A jeśli chodzi o miłość, to kompletnie nie bierze tego pod uwagę. Wkrótce przewrotny los, w wyniku zabawnego splotu wydarzeń, stawia na jej drodze przystojnego Jonasza. Tuż przed tym, z powodu rodzinnych zawirowań, nastolatka trafia do nowego liceum w Poznaniu.  Jonasz okazuje się całkowitym przeciwieństwem dziewczyny. Sprawia wrażenie aroganckiego. Ma w sobie coś z zawadiaki i jest szalenie pociągający. Ta niekonwencjonalna para już wkrótce układa wspólny plan, który przerośnie wszystkich.

Książka dostępna od 17 czerwca 2020 roku.

Ballada ptaków i węży - sprawdź na TaniaKsiazka.plBallada ptaków i węży

Właśnie rozpoczynają się dziesiąte, Głodowe Igrzyska. Tym samym młody Coriolanus Snow przygotowuje się do roli mentora. A kiedy dowiaduje się, że pod jego opiekę trafia zawodniczka z najbiedniejszego Dystryktu Dwunastego, jest wściekły. Jednak Głodowe Igrzyska splotą ich losy, a Snow wykorzysta cały swój urok i spryt, by pomóc dziewczynie. Zdaje sobie sprawę ze spoczywającej na nim odpowiedzialności. Więc wie, że każda podjęta decyzja będzie brzemienna w skutki.

Książka dostępna od 17 czerwca 2020 roku.

Gołąb i wążGołąb i wąż - kup na TaniaKsiazka.pl

Dwa lata temu Louise uciekła z sabatu i wyrzekła się magii oraz swoich mocy. Miała prosty plan: schronić się w Cesarine i żyć z tego, co będzie wstanie ukraść, dzięki własnej przebiegłości i sprytowi. Jednak to nie było wcale takie proste. Ponieważ w tym mieście strach przed magią i czarownicami był tak wielki, że wiedźmy takie jak Lou były ścigane i palone na stosie.

Reid Diggory, łowca czarownic na usługach Kościoła, miał w życiu tylko jedną zasadę. Wszystkie wiedźmy muszą spłonąć. Ścieżki tych dwojga przecinają się w najbardziej absurdalny sposób. Za sprawą niegodziwego rozkazu, zostają małżeństwem. Najniebezpieczniejsi wrogowie Lou szykują się, by zgotować jej los o wiele gorszy od stosu. Niezdolna do ignorowania coraz potężniejszych uczuć i zmiany tego, kim jest, Lou musi podjąć decyzję, która zaważy na jej przyszłości.

Książka dostępna od 17 czerwca 2020 roku.