Piranesi nominowana do nagrody Nebula 2021 Piranesi

Zapewne wiesz, że ostatnio ogłoszono nominacje do nagrody Nebula 2021. Zwycięzcę tego prestiżowego wyróżnienia poznamy w dniu 5 czerwca 2021. Wśród książek, które walczą o ten zaszczytny tytuł, znajduje się pozycja, którą już teraz możesz przeczytać w polskim przekładzie. To Piranesi napisana przez autorkę światowego bestsellera Jonathann Strange i Pan NorellSuzanne Clark.

Piranesi Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot: https://nebulas.sfwa.org/

Piranesi Suzanne Clark

Suzanne Clark zadebiutowała w świecie literackim w 2004 roku powieścią Jonathan Strange i Pan Norell, która to od razu zajęła miejsce na szczycie list bestsellerów, sprzedając się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Pisarka długo kazała czytelnikom czekać na swój powrót. Jednak, gdy po tych 16 latach wręcza nam swoją drugą powieść, znowu nie jest to byle jakie dzieło. Jej najnowsza książka Piranesi została bowiem nominowana do jednej z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie literatury fantastycznej, do nagrody Nebula. I cóż można powiedzieć? Pisz, Suzanne, częściej!

O czym jest jej nominowana książka? Piranesi mieszka w Domu i wydaje się, że mieszka w nim od zawsze. Prowadzi dzienniki, w których skrzętnie zapisuje wszystkie niesamowitości, które go otaczają. W Domu bowiem jest cudowny labirynt komnat i tysiące wspaniałych posągów. Gęste chmury kłębią się pod sufitami i dostojnie przetaczają się między salami, obserwując jak tuż pod nimi, po schodach kotłują się masy morskiej wody pchanej przypływem.

Czym jeszcze zajmuje się Piranesi? Otóż regularnie we wtorki i w piątki spotyka się ze swoim przyjacielem, Tym Drugim. Czasem też składa Umarłym ofiary z jedzenia i lilii wodnych. Jednak najczęściej po prostu odczuwa przejmującą samotność. Dlatego czuje się zaintrygowany, gdy nagle w Domu zaczynają się pojawiać wiadomości, pisane kredą na posadzce. Do Domu bowiem przybył ktoś nowy! Ktoś, kogo Piranesi nie zna! Kim jest i czego może chcieć? Czy przychodzi w pokoju i przyjaźni, czy może – jak twierdzi Ten Drugi – jest zwiastunem zniszczenia i szaleństwa? Zaginione teksty muszą zostać odnalezione, a tajemnice odkryte. Świat, który do tej pory wydawał się Piranesiemu znajomy, nagle zaczyna być zupełnie obcy i niebezpieczny.

Fabuła brzmi intrygująco? Czekając do czerwca na werdykt kapituły konkursowej, książkę Piranesi możesz przeczytać, zamawiając egzemplarz w tym miejscu.

Nebula 2021 – nominacje

Zobacz, jakie inne książki zostały nominowane w kategorii powieść:

  • Piranesi, Susanna Clarke (Bloomsbury US; Bloomsbury UK)
  • The City We Became, N.K. Jemisin (Orbit US & UK)
  • Mexican Gothic, Silvia Moreno-Garcia (Del Rey; Jo Fletcher)
  • The Midnight Bargain, C.L. Polk (Erewhon)
  • Black Sun, Rebecca Roanhorse (Saga; Solaris)

The Science Fiction and Fantasy Writers of America, Inc. is pleased to announce the finalists for the 56th Annual Nebula…

Opublikowany przez Science Fiction and Fantasy Writers of America Środa, 17 marca 2021

Powiązane artykuły: