Zwiastun serialu Król

Zwiastun serialu Król to niezwykle interesująca wiadomość dla wszystkich miłośników książki Szczepana Twardocha. Ponieważ to właśnie na podstawie jego powieści został nakręcony serial dla Canal+, którego premiera przewidywana jest na jesień tego roku. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że taki projekt jest w trakcie realizacji. Teraz w sieci można znaleźć już pierwszą zapowiedź produkcji. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Zwiastun serialu Król

Kadr z zapowiedzi Król, źródło: youtube.com

Zwiastun serialu Król oraz kilka słów o produkcji

Za reżyserię serialu odpowiedzialny jest Jan P. Matuszyński. Cała produkcja będzie składać się z ośmiu odcinków, a każdy z nich ma liczyć od sześćdziesięciu do osiemdziesięciu minut. Widzowie będą mogli zobaczyć ekranizację na Canal + Premium oraz w nowej usłudze platformy „telewizja przez internet”. Poza tym na małych ekranach pojawią się, m.in.: Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra czy Barbara Jonak i Andrzej Kłak.

Szczepan Twardoch brał czynny udział w nadawaniu kształtu całości. To on odpowiedzialny jest przede wszystkim za dialogi postaci. Był również konsultantem produkcji. Na swoim Facebookowym profilu tak oto napisał o najnowszym projekcie:

Leszek Bodzak, Jan P. Matuszynski, Łukasz M. Maciejewski, Aneta Hickinbotham, Dana Łukasińska – przy tej miłej okazji dziękuję. Wymyślać z Wami ten serial na kanapach na poddaszu starej siedziby Aurum Film było nie tylko satysfakcjonującą pracą, było też fascynującą przygodą. Jednocześnie dziękuję również wszystkim kilkuset osobom, których nazwisk wymienić tu nie sposób, a które zaangażowane były w tę produkcję – bez Waszej pracy postaci z mojej powieści nigdy nie nabrałaby filmowego ciała. Dziękuję i – mam nadzieję – do zobaczenia. Tyle jest jeszcze do zrobienia.

Zwiastun serialu Król prezentujemy wam poniżej. Koniecznie dajcie nam znać, czy macie zamiar oglądać tę produkcję. Poza tym wszystkich zainteresowanych książkami, na których podstawie powstał serial, odsyłamy tutaj. Czy te tytuły goszczą w waszych domowych biblioteczkach? Jesteśmy tego bardzo ciekawi!