Książki Youtuberów vs. ich kanały. YouTube jest jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych na świecie. Nic dziwnego, że tak wiele osób zawdzięcza mu swoją karierę i sławę. Wśród nich są vlogerzy, którzy oprócz publikowania swoich pomysłów i talentów w sieci, postanowili wydać je w formie książek.

Najpopularniejsi youtuberzy to m.in. Ewa Grzelakowska-Kostoglu bardziej znana jako Red Lipstick Monster, Maciej Frączyk, czyli Niekryty Krytyk, Martin Stankiewicz oraz Paulina Mikuła, prowadząca kanał Mówiąc inaczej. Ich książki szybko znikają z półek, ponieważ fani uwielbiają ciekawostki, które nie zostały i zapewne nie będą opublikowane na YouTubie. Jeśli i Ty chciałbyś sprawdzić, o czym piszą Twoi ulubieńcy, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!

Książki Youtuberów vs. ich kanały: Tajniki makijażu Red Lipstick Monster

Tajniki makijażu to kolorowy poradnik, w którym jego autorka udziela sprawdzonych i wypracowanych przez lata porad. To co robi, nie jest wyłącznie upiększaniem twarzy. To sztuka, kuracja dla naszej urody i duszy. Youtuberka pomoże Ci nie tylko dobrze nałożyć pomadkę, ale także nabrać pewności siebie, wyznaczyć swoje cele i rozwiązać problemy. Wszystko jest dokładnie opisane. Już nie musisz siedzieć przed monitorem, żeby zrobić sobie perfekcyjny makijaż. Możesz zabrać książkę w dowolne miejsce.

A jeśli chciałabyś sprawdzić coś, co Cię zainteresowało to znajdziesz to w proponowanych linkach, które odsyłają na kanał Ewy poprzez zeskanowanie kodu telefonem. Red Lipstick Monster postanowiła wydać książkę, ponieważ, jak sama twierdzi, jej filmy i zawarte w nich rady, które krążą po serwisie YouTube, są dość rozproszone. Dlatego w jej poradniku, wszystko jest skondensowane i przejrzyste, tak byśmy mogli szybko znaleźć interesujące nas zagadnienie i móc do niego wracać w dowolnym momencie. Youtuberka postarała się, by ułatwić nam życie!

Książki Youtuberów vs. ich kanały: Zeznania Niekrytego Krytyka Maciej Frączyk

Oprócz fenomenalnego vloga w serwisie YouTube Maciej Frączyk jest też prezenterem radiowym, recenzentem filmów oraz gier komputerowych i satyrykiem. Można śmiało powiedzieć, że ma zdanie niemal na każdy temat. Nawet gdy ktoś się z nim nie zgadza, nie ucieka od polemiki. Jego „Zeznania” są tak samo ironiczne i przewrotne jak on sam, a przez to niebanalne i interesujące. Autor przedstawia swój pomysł na siebie i zaleca innym, by robili to, co lubią. Dużo przemyśleń powielanych z jego kanału na YouTube, ale czy to źle, czy dobrze oceniają już sami Czytelnicy. Autor oczywiście dużo krytykuje. Jego „ofiarami” są książki, filmy, gry i seriale, a także edukacja w Polskich szkołach i język nastolatków. Wszystko opisuje w zabawny i ironiczny sposób, za co lubimy go najbardziej. Tu, podobnie jak u Red Lipstick Monster, także znajdziecie kody do zeskanowania i przeniesienia się na kanał Niekrytego Krytyka.

Książki Youtuberów vs. ich kanały: Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera Martin Stankiewicz

Martin Stankiewicz na swoim kanale przedstawia rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Jednak w autorskiej książce nie zawsze bawi odbiorców. Ukazuje całą prawdę o działalności w Sieci, która wbrew pozorom, nie jest usłana różami, tak jak się wszystkim wydaje. Profesja youtubera jest wspaniałym doświadczeniem, satysfakcjonującym, ale też bardzo odpowiedzialnym.

Stankiewicz ma świadomość tego, że ogląda go tysiące fanów i że sukces zawdzięcza też wielu ludziom ze swojego otoczenia m.in. rodzicom, których boi się rozczarować. Poznajemy też wiele nowych faktów z jego życia – opowiada o dzieciństwie, szkole, filmowej pasji, początkach swojej kariery i…miłości. Jak sam mówi, nie zamierza dawać górnolotnych coachingowych porad z cyklu »jak żyć«. Ale jego książka jest bardzo motywacyjna. Zachęca do poszukiwania drogi do własnego szczęścia, nie poddawania się i nie oceniania innych po pozorach. Sama książka jest tak samo barwna, jak jej autor.

Książki Youtuberów vs. ich kanały: Mówiąc Inaczej Paulina Mikuła

Paulina Mikuła ma opinię wymarzonej nauczycielki języka polskiego. Uczy bawiąc, bawi ucząc. Dzięki jej kanałowi w serwie YouTube, wielu Polaków poznało zasady poprawnej polszczyzny, które w szkole wpadły im do głowy jednym uchem i wypadły drugim. Autorka książki Mówiąc inaczej, dba o to, by wiedza, którą przekazuje, pozostawała w naszej pamięci na dłużej. Czytelnicy nie znajdą tu bowiem zwykłych słownikowych definicji, a zabawne komentarze, które pozwalają zapamiętać określone zasady.

Lektura ma charakter poradnikowy. Paulina Mikuła przedstawia najczęściej popełniane przez Polaków błędy językowe, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Uczy również, jak ich unikać. Wszystkie wskazówki i porady są zdecydowanie bardziej szczegółowe niż te znane z jej kanału. Autorka woli dzielić się niektórymi głębszymi i delikatniejszymi kwestiami poprzez tradycyjne słowo pisane. Dodatkowo opowiada, dlaczego założyła vloga i co zainspirowało ją do tego, by napisać książkę. Wszystko opisane z typową dla niej lekkością i humorem.

To książki, które warto wziąć ze sobą na wakacje, zwłaszcza, jeśli możecie mieć problemy z dostępem do Internetu. Wtedy któryś z tych poradników może wyciągnąć Was z opresji, albo najzwyczajniej w świecie zabić nudę. Na pewno wielu z Was, drodzy Czytelnicy, zapoznało się już ze wszystkimi książkami Waszych ulubieńców. I bez wątpienia dostrzegliście sporo różnic, między ich tworami, a kanałami w serwisie YouTube. Podzielicie się swoimi spostrzeżeniami?