Nowość od Iana Rankina Nawet zdziczałe psy - kup na TaniaKsiazka.plNawet zdziczałe psy – taki tytuł nosi nowość od Iana Rankina, która w sprzedaży pojawi się już 19 lipca bieżącego roku. Jeśli jesteście maniakami powieści kryminalnych, to o tym pisarzu słyszeliście z pewnością nie raz. Wszystko dlatego, że na swoim koncie ma on już 20 powieści z Johnym Rebusem w roli głównej. Trudno więc nie słyszeć o tym nazwisku chociażby raz.

Ponadto o talencie autora może świadczyć fakt, że dwukrotnie został uhonorowany Nagrodą Daggera. A ta przyznawana jest przez amerykańskie stowarzyszenie autorów powieści kryminalnych i ma niemałe znaczenie w branży. Dlatego też koniecznie przekonajcie się, jakie wyzwania, tym razem Rankin postawił przed bohaterem!

Nowość od Iana Rankina i powrót Johna Rebusa

Główny bohater, John Rebus to człowiek, który nie jest stworzony po to, by odpoczywać na emeryturze. Kiedy więc na horyzoncie pojawia się możliwość uczestniczenia w kolejnej, zagadkowej sprawie, nie waha się ani chwili. Tym razem to Siobhan Clarke prosi go o pomoc w rozwiązaniu tajemniczej śmierci starszego prawnika. Policja twardo upiera się przy fakcie, iż David Minton został zamordowany przez włamywaczy. Jednak Inspektor Clarke ma, co do tego zupełnie inne przypuszczenia. Hipotezę policji podważa kilka twardych dowodów. Po pierwsze z domu ofiary nie zniknęły żadne wartościowe przedmioty. Po drugie przy ciele ofiary znaleziono list z pogróżkami. To wskazuje, że Minton z pewnością nie zginął przez przypadek.

W tym samym czasie, w zupełnie innej części Edynburga zostaje znaleziona kolejna ofiara. Podobne okoliczności śmierci sugerują, że sprawcą był ten sam człowiek. Clarke i Rebus muszą połączyć siły, by wszystkie tropy złożyć w jedną, składną całość. Tak, aby, jak najszybciej udało się im dotrzeć do mordercy. Wszak od tego może zależeć życie kolejnej osoby. Do wspólnego śledztwa zapraszają Malcolma Foxa i nie ukrywają, że liczą na błyskawiczne rozwiązanie tej sprawy. Czy jednak wszystko pójdzie po ich myśli?

Przypominamy, że książka pt. Nawet zdziczałe psy na polskim rynku pojawi się 19 lipca, znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!