Perła w piasku to powieść dedykowana nie tylko kobietom, ale także miłośnikom biblijnych historii, ukazanych z nieco innej perspektywy. Tessa Afshar urodziła się w Iranie, gdzie spędziła pierwsze 14 lat swojego życia. Później los rzucił ją do szkoły dla dziewcząt w Anglii, a następnie pisarka osiadła w Stanach Zjednoczonych. W wieku dwudziestu paru lat przeszła na katolicyzm i jak łatwo się domyślić, to raz na zawsze zmieniło jej życie. Opowieść, którą stworzyła, to synteza wiedzy i doświadczeń, które zdobyła w ciągu kilkunastu lat poszukiwania swojego miejsca na świecie.

Perła w piasku – historia nierządnicy Rachab, z której rodu wywodził się Jezus

Główna bohaterka Rachab może pochwalić się olśniewającą i niespotykaną wręcz urodą. Jednak nie jest to źródłem jej szczęścia. Dziewczynie za ten niezwykły dar przychodzi zapłacić wysoką cenę. W wieku piętnastu lat własny ojciec sprzedaje ją jako prostytutkę. Zagubiona dziewczyna zostaje zdradzona przez najważniejszego mężczyznę w życiu, którego kochała i darzyła bezgranicznym zaufaniem. Jednak szybko okazuje się, że uroda to nie jedyny jej atut. Dzięki bystremu umysłowi bardzo szybko staje się niezależna i bogata. I właśnie wtedy przysięga sobie, że już nigdy więcej nie zaufa żadnemu mężczyźnie. Bóg ma wobec niej inne plany.

Już wkrótce na horyzoncie pojawia się Hebrajczyk Szalmon, wybitny przywódca plemienia Judy. Mężczyzna jest wierny, honorowy i niezwykle dumny. Jednak jest też największym wrogiem Rachab. Okazuje się, że mury Jerycha to dopiero początek przygody. Prawdziwa walka rozegra się o jej serce. Co ma jednak począć kobieta z przeszłością, która chce być kochana, chociaż sądzi, że jest to niemożliwe?

Czytelnivy w powieści stworzonej przez Tessę Afshar znajdą niezwykle barwne i wyraziste postaci. Za sprawą talentu pisarka nadaje nowe znaczenie przypowieści biblijnej, która jest z pewnością wszystkim bardzo dobrze znana. Ponadto autorka przekazuje uniwersalne wartości takie jak wybaczenie, odkupienie i moc Boga, która potrafi odmienić na zawsze życie człowieka.

Książkę pt. Perła w piasku znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!