MILLENNIUM, TOM 5

Z pewnością, kontynuowanie dzieł mistrza nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie kiedy część osób twierdzi, że Stieg Larsson byłby wściekły, gdyby dowiedział się, że ktoś “macza palce” w jego robocie. Jednak cały świat chciał więcej, więcej z życia Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista. A David Lagercrantz dał światu właśnie TO więcej. Po wielkim sukcesie komercyjnym 4. tomu Millennium zatytułowanego Co nas nie zabije, który sprzedał się w 6. milionach kopii, nadchodzi długo wyczekiwana piąta część, Mężczyzna, który gonił swój cień. Akcja książki z serii Millennium, tom 5. ma się skupić głównie wokół postaci Lisbeth Salander i jej przeszłości.

Millennium, tom 5 już 7 września!

Polska premiera piątego tomu Millennium, Mężczyzna, który gonił swój cień, pokryje się z dniem światowej premiery i podobnie jak w 26-ciu innych krajach będzie miała miejsce 7 września tego roku. Oryginalny tytuł książki to “The Girl Who Takes an Eye for an Eye”, a akcja powieści rozpoczyna się w momencie, kiedy Lisbeth Salander odbywa karę w więzieniu dla kobiet. Regularnie odwiedza ją Mikael Blomkvist i to właśnie tego, człowieka, któremu ufa najbardziej, Lisbeth poprosi o pomoc w rozwikłaniu zagadki jej dzieciństwa. Mimo, że kobieta jest niezwykle zdolną hakerką i researcherką nigdy nie potrafiła odkryć tajemnicy własnej, traumatycznej przeszłości. Teraz ma to się zmienić.

Jednak zanim wyciągnie trupy z własnej szafy, musi uporać się z problemami, które ma pod swoim nosem. Jednym z nich jest np. ochrona współwięźniarki przed agresją więziennego gangu. Jakby tego było mało, na Lisbeth został już wydany „więzienny” wyrok śmierci. Jednak macki, które sięgają po dziewczynę, są także poza więziennymi murami i nie cofną się przed niczym, żeby dorwać dziewczynę, która wie za dużo.

Millennium, tom 5 pobije rekord?

Seria Millenium sprzedała się na całym świecie w 90 milionach kopii, stając się światowym fenomenem, a jej autor przeszedł do historii międzynarodowego kryminału. Opowiada o niepokornym dziennikarzu szwedzkiej gazety, Mikaelu Blomkviście i zbuntowanej hakerce, Lisbeth Salander. Wspólnie, ten niezwykły duet, wpadnie na trop niezwykle skomplikowanych spraw kryminalnych.

Styl Larssona, fabuła, niezwykła dociekliwość, fenomenalnie skonstruowani bohaterowie, dbałość o szczegóły, balansowanie na granicy dobrego smaku, nagości, przemocy – wszystkie te elementy sprawiły, że Larsson dostał się na literacki szczyt. Niestety autor nigdy się o tym nie przekonał. Zmarł wkrótce po zakończeniu pisania ostatniego tomu Millennium. David Lagercrantz nabył prawa autorskie do kontynuowania serii. 5 tom to jego druga książka bazująca na świecie stworzonym przez Stiega Larssona.

Całą serię wydanych do tej pory książek można znaleźć tutaj: Seria Millennium

Książkę Mężczyzna, który gonił swój cień znajdziecie TUTAJ