Seria Tom Douglas - sprawdż na TaniaKsiążka.pl

Seria Tom Douglas, to cykl thrillerów opowiadających o losach inspektora Toma Douglasa. W każdej powieści opisywana jest inna historia, inna zbrodnia do wyjaśnienia. Autorka cyklu świetnie nakreśla postacie i fabułę, wznosząc przy tym aurę tajemniczości wokół przestępstwa. Czytelnik ma szansę poznać historię z punktu widzenia kilku bohaterów, ponieważ trzecioosobowa narracja często przypada innej postaci. Serię rozpoczynają dwie powieści: Only the innocent i  The back road. Nie zostały jednak opublikowane w Polsce. Znajomość z Tomem Douglasem proponujemy więc zacząć od poniżej wymienionych książek:

1. Seria Tom Douglas Rachel Abbott: Śpij spokojnie

Podobnie jak główna bohaterka Olivia, Czytelnicy również wpadają w pułapkę, jaką zastawiła na nich Rachel Abbott – kiedy zaczynają lekturę, przepadają bez reszty. Śpij spokojnie to porywający, zaskakujący i intrygujący thriller, opowiadający o rodzinie, której członkowie znikają w dziwnych, tajemniczych okolicznościach. Najpierw zaginął mąż Olivii, wraz z dziećmi, aby po kilku dniach wrócić i zachowywać się jakby nigdy nic się nie stało.

Po dwóch latach sytuacja się powtarza. Tom Douglas zostaje wezwany do tej samej rodziny, jednak tym razem znika sama Olivia z dziećmi. Fabuła pełna zwrotów akcji, tajemnice z przeszłości i przyszłość stojąca pod znakiem zapytania składają się na rewelacyjny thriller, który powinien znaleźć się na Twojej półce.

2. Seria Tom Douglas Rachel Abbott: Obce dziecko

Kolejny bestseller autorstwa Rachel Abbott znów wprowadza nas w mroczny świat pełen tajemnic i demonów przeszłości. Fabuła toczy się wokół Emmy Joseph i jej męża Davida, któremu pomogła wyjść z depresji po śmierci jego pierwszej żony. Kobieta zginęła w wypadku, a ich córeczka, która jechała wraz z nią, po prostu zniknęła. Emma i David po latach ułożyli sobie życie od nowa, doczekali się także potomka.

Nieoczekiwanie ich świat wywraca się do góry nogami, gdy któregoś dnia na progu ich domu staje dziewczynka. Jakiś czas później pojawia się Tom Douglas, wezwany przez swoją przyjaciółkę Emmę, która przestała czuć się bezpiecznie we własnym domu. Bohaterowie próbują zmierzyć się z rzeczywistością, ale jest to trudne, zwłaszcza, że na jaw wychodzą coraz bardziej wstrząsające fakty. Całość czyta się z zapartym tchem.

3. Seria Tom Douglas Rachel Abbott: Dziecko znikąd

Ciąg dalszy powieści Obce dziecko. Kiedy prawda wyszła na jaw, Natasha Joseph zniknęła bez śladu. Jej poszukiwania rozpoczęli wszyscy, łącznie z Emmą Joseph i Tomem Douglasem. Niestety dziewczynka jest również poszukiwana przez niebezpiecznych ludzi, którzy wcale nie zamierzają otoczyć jej opieką, tak jak macocha.

Kto znajdzie Tashę pierwszy? Policja, czy gangsterzy, o których wie zdecydowanie za dużo? Ta niewielkich rozmiarów nowelka, niesie za sobą grozę, której nie powstydziłyby się o wiele większe dzieła. Historia małej Tashy trzyma w napięciu i wyzwala w Czytelniku wiele sprzecznych emocji. Polecana zwłaszcza tym, którzy chcą poznać dalsze losy bohaterów Obcego dziecka.

4. Seria Tom Douglas Rachel Abbott: Zabij mnie znów

Po raz kolejny mamy do czynienia ze zburzeniem rodzinnego szczęścia. Utalentowana prawniczka Maggie Tylor, wraz z mężem i dziećmi prowadzi życie przypominające sielankę. Pewnego dnia, wszystko diametralnie się zmienia, gdy z jej życia nieoczekiwanie znika mąż Duncan. Co gorsza, w mieście, w którym mieszkali, ktoś zabija kobiety łudząco podobne do Maggie. Ona sama orientuje się, jak mało tak naprawdę wie o swoim mężu. Sprawą zajmuje się nadinspektor Tom Douglas, który dowiaduje się, że do podobnych morderstw dochodziło kilkanaście lat temu. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Czy uda się uratować Maggie, zanim morderca wybierze właściwą ofiarę?

Świetnie napisany thriller! Rachel Abbott nie spuszcza z tonu. Po raz kolejny raczy Czytelników wyśmienitą intrygą, zbrodnią i niebezpieczeństwem atakującym w najmniej oczekiwanym momencie.

5. Seria Tom Douglas Rachel Abbott: Szóste okno

Tom Douglas prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa nastolatki. Trop prowadzi go do Natalie Grey i jej córki Scarlett, które w poszukiwaniu bezpieczeństwa i spokoju postanowiły przeprowadzić się d innego domu. Natalie najpierw straciła męża, potem zaufanie do swojego partnera. Ucieczka wydawała się jedynym rozwiązaniem, zwłaszcza, że chodziło o bezpieczeństwo jej córki. Niestety okazuje się, że nowy dom wcale nie jest bezpieczną przystanią. Czy nadinspektor Douglas zdoła uchronić je przed niebezpieczeństwem?

Bohaterowie Szóstego okna wydają się być niezwykle realni, co rzutuje na emocjonalne odbieranie przez nas tego, co ich spotyka. Mocny i bardzo trudny temat, o którym autorka nie boi się pisać, czyni tę książkę zarówno przerażającą, jak i fenomenalną. Nie można się oderwać!

Rachel Abbott wprowadza swoich Czytelników w niebezpieczny świat zbrodni, którym towarzyszy intrygująca postać Toma Douglasa, policjanta, którego misją jest naprawianie świata. I choć ten świat bez przerwy rzuca mu kłody pod nogi – coraz okrutniejsze i coraz bardziej mroczne – mężczyzna się nie poddaje. Dzięki intrygująco skonstruowanej fabule możemy uczestniczyć we wszystkich śledztwach inspektora i samodzielnie spróbować rozwiązać zagadkę. Wielu Czytelników lubi się bać, lubi poczuć dreszcz, który przechodzi po plecach, ilekroć akcja powieści nabiera zawrotnego tempa. I dlatego wybieramy albo powinniśmy wybrać thrillery Rachel Abbott. Ona udowadnia, że zło naprawdę nigdy nie śpi.

Rachel Abbott – brytyjska pisarka, autorka wielu bestsellerowych thrillerów psychologicznych. W 2015 roku została okrzyknięta 14 najlepiej sprzedającym się autorem na Amazon Kindle w Wielkiej Brytanii. Więcej dowiesz się tutaj>>.

Mam nadzieję, że Wam również podobają się przyprawiające o szybsze bicie serca powieści Rachel Abbott. Może któraś z powyższych pozycji jest Waszą ulubioną? Podzielcie się z nami Waszymi opiniami! A jeśli jeszcze nie rozpoczęliście swojej sensacyjnej przygody z utworami tej brytyjskiej pisarki, gorąco Wam je polecam! Znajdziecie je tutaj>>