KSIĄŻKI ORIENTALNE
orient

źródło: Pinterest

Książki, których akcja osadzona jest w krajach Dalekiego, Środkowego i Bliskiego Wschodu są niejednokrotnie dla Europejczyków drzwiami do dziwnego, jednocześnie fascynującego świata orientu. 21 lipca będzie miała miejsce premiera książki Żona mimo woli Anniki Sharmy, której bohaterka stanęła przed dylematem związanym z aranżowanym małżeństwem dla dobra rodziny. Na TaniaKsiazka.pl do 1 sierpnia będzie można kupić ten tytuł z 35% rabatem. Sprawdźcie, jakie jeszcze inne książki orientalne wezmą udział w promocji.

Książki orientalne – drzwi do nieznanego świata

W orientalnej promocji Taniej Książki będzie można kupić w świetnej cenie największe bestsellery gatunku. Jednym z nich jest Arabski mąż Tanyi Valko. Ta historia to najlepszy przykład tego, jak brutalny bywa islamski świat. Jej bohaterką jest Dorota i jej dwie córki: Marysia i Daria, które na własnej skórze poznają ponure barwy arabskiej kultury.

żona mimo woliWspomniana przeze mnie wcześniej Żona mimo woli Anniki Sharmy to historia Nithji, która jest z zawodu lekarką. Mimo, że rodzina jest z niej dumna, kobieta nie uniknie losu innych arabskich kobiet i to właśnie jej najbliżsi będą wybierać jej męża. Jednak serce dokonało już innego wyboru…

Książki orientalne z kawałkiem historii

Z kolei Wędrując śladami bohaterów Jedwabnej opowieści Kelli Estes dotrzemy nie do Indii, ale do Ameryki i ponurej historii chińskich imigrantów. Ta niesamowita opowieść, oparta na faktach, ma na celu, zwrócenie uwagi na zdarzenia z 1880 roku. Mało znane dla świata losy wielu chińskich imigrantów szukających lepszego życia w Ameryce. Fakty nieznane, bo żaden cywilizowany kraj nie chciałby się nimi chwalić, szczególnie Stany Zjednoczone.

Poznać orient

Moje IndieJednak książki z motywem orientalnym w tle to nie tylko historie fabularne, ale także niesamowite poradniki i przewodniki napisane przez wielbicieli podróży. Moje Indie. Przygoda nie pyta o adres Jarosława Kreta to niesamowita opowieść o tym egzotycznym kraju snuta przez znanego dziennikarza, Jarosława Kreta. Autor jest bardzo dobrym obserwatorem, a podróże to jego pasja. Zaprowadzi Was ścieżkami, którymi nie podąża żaden tradycyjny przewodnik turystyczny.

Sprawdźcie orientalną ofertę Taniej Książki i wyruszcie do świata tak różnego, od tego, który znamy na co dzień. To niewątpliwie przygoda w wakacyjnym nurcie. 
Całą listę książek znajdziecie TUTAJ

książki orientalne