Najnowsza powieść Håkana Nessera pt. Oczy Eugena Kallmanna to nie lada gratka dla wszystkich miłośników klasycznych kryminałów pochodzących ze Skandynawii. Jeśli zastanawiacie się, czy warto sięgnąć po tego autora, mamy kilka informacji, które mogą ułatwić Wam wybór. Nesser jest aż trzykrotnym laureatem nagrody przyznawanej za najlepszy, szwedzki kryminał. Na koncie ma również Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru, mającej ogromne znaczenie w świecie literatury kryminalnej i sensacyjnej. Teraz najwyższy czas, abyście przekonali się osobiście o niezwykłym talencie pisarza.

Oczy Eugena Kallmanna - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Oczy Eugena Kallmanna, czyli Håkan Nesser w klasycznym wydaniu

Akcja powieści rozgrywa się w 1995 roku. Autor zabiera Czytelnika na północ, w najdalej wysunięty zakątek Szwecji. Tam znajduje się pewne miasteczko K.. I to właśnie tam dochodzi do tragedii. Nauczyciel języka szwedzkiego popełnia samobójstwo. Jednak kim był naprawdę ten człowiek? Na jakie tropy wpadła policja? Czy śledztwo w ogóle coś wykazało?

Okazuje się, że w spokojnej na pozór miejscowości szerzy się ksenofobia. Na murach szkoły nieznani sprawcy malują swastyki. Niektórzy mieszkańcy otrzymują listy z pogróżkami. To właśnie w takich okolicznościach jeden z nauczycieli odnajduje pamiętnik, który należał do Eugena Kallmanna. Jakie nowe fakty ujrzą światło dzienne? Czy w ogóle powinny wychodzić na jaw?

Håkan Nesser to pisarz, który Czytelnikom znany jest przede wszystkim z serii powieści, gdzie głównym bohaterem jest komisarz Van Veeteren. Autor, najnowszą powieścią udowadnia, że jego talent to nie kwestia przypadku. Wciąż potrafi stworzyć powieść kryminalną, która do ostatniej chwili trzyma w napięciu. Wprowadza Czytelnika w niezwykły labirynt mrocznych spraw i nierozwiązanych kwestii, by wspólnie móc uporać się z problemami. I kiedy już odbiorcy wydaje się, że właśnie znalazł odpowiedź, a zagadka została rozwiązana, Nesser go zaskakuje. To właśnie dlatego autor podbił serca milionów Czytelników na całym świecie, a na koncie zgromadził mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień.

Najnowszą powieść Håkana Nessera, pt.: Oczy Eugena Kallmanna, znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom klasycznych kryminałów!