FantasyPolecamyZapowiedzi i nowości

Afera na tuzin rysiów. Kły i pazury, czyli nowa książka Anety Jadowskiej

Afera na tuzin rysiów - nowa książka Anety Jadowskiej

Po serii z Witkacem nadszedł czas na nową odsłonę przygód płatnej zabójczyni. Afera na tuzin rysiów, nowa książka Anety Jadowskiej z Nikitą w roli głównej, otwiera fantastyczną serię – Kroniki sąsiedzkie. Jesteście ciekawi?

Afera na tuzin rysiów - nowa książka Anety Jadowskiej

Afera na tuzin rysiów – powrót do Warsa i Sawy

Dla tych, którzy potrzebują delikatnego wprowadzenia. Nikita jest bohaterką trylogii, która rozgrywa się głównie w Warsie i Sawie – alternatywnych miastach. To miejsca o wiele mniej przyjazne niż Thorn (seria z Dorą Wilk), czy Zielony Jar (opowiadania o wiedźmach z rodu Koźlak). Wars i Sawę nawiedzają czkawki – unikalne magiczne burze, które w nieprzewidywalny, nawet śmiertelny sposób mogą wpłynąć na mieszkańców miast.

Sama Nikita nie jest wiedźmą, jak Dora Wilk, ani szamanką, jak Witkacy. Gdy traci nad sobą panowanie, zamienia się w owładniętego żądzą mordu berserka.

W serii do tej pory ukazały się trzy powieści: Dziewczyna z dzielnicy cudów, Akuszer Bogów i Diabelski młyn.

Afera na tuzin rysiów - okładka nowej książki Anety Jadowskiej

Wiosna i zaginiony sąsiad

Nikita przez lata była związana z Zakonem Cieni – specyficzną gildią zabójców. Teraz rozpoczyna działalność na własną rękę. Wraz z Robinem – przyjacielem i partnerem z czasów pracy w Zakonie, będzie musiała zmierzyć się z nowym zleceniem – tajemniczym zaginięciem taty i wujków Michasia Rudeckiego, jej sześcioletniego sąsiada.

Maluch (zmiennokształtny ryś) jest pewien, że jeśli komuś się uda odnaleźć jego tatę, to właśnie Nikicie. Do tego dochodzi jeszcze niepokojący  stan, w jakim jest mama chłopca, potężna wiedźma powietrza, który zaczął zagrażać mieszkańcom miasta.

Nikita będzie musiała odkryć, w co właściwie wplątała się rodzina Rudeckich. Jest pewna, że poruszy niebo i ziemię, żeby nie zawieść kociaka.

Czego możemy się spodziewać? Na pewno historii, która zaskoczy czytelnika jadowitym, nomen omen, dowcipem. Do tego dodajcie wartką akcję i wielką wyobraźnię Anety Jadowskiej.

Dla fanów urban fantasy

Afera na tuzin rysiów to historia nie tylko dla fanów serii o Nikicie, choć tym powinna się spodobać. To całkiem nowa historia, która przypadnie do gustu czytelnikom szukającym ciekawego urban fantasy.

Premierę książki zaplanowano na 27 kwietnia. W ramach zapowiedzi można ją zamówić w tym miejscu.

Za okładkę odpowiada Magda Babińska, która już od kilku lat współpracuje z pisarką i nadaje niepowtarzalny wygląd bohaterom książek Anety Jadowskiej.

Sprawdź też: