Alex Michaelides: Boginie. Nowa książka autora Pacjentki

Po wielkim sukcesie debiutanckiej Pacjentki sporo czekaliśmy na kolejną książkę Alexa Michaelidesa. Już pod koniec września w księgarniach pojawią się Boginie. Jesteście ciekawi, jaką historię opowie autor w nowym thrillerze psychologicznym?

Alex Michaelides: Boginie. Nowa książka autora Pacjentki już we wrześniu

Boginie — nowa książka Alexa Michaelidesa, autora Pacjentki

Na czytelników czekają zaskakujące zwroty akcji, mroczne tajemnice oraz obsesje.

Złowieszczy, stylowy i porywający thriller. Co robisz po stworzeniu jednego z największych thrillerów ostatniej dekady? Piszesz coś jeszcze lepszego.
– Chris Whitaker, autor
We Begin at the End

Tym razem autor zabierze nas do Cambridge. Mury uniwersytetu są niemymi świadkami nie tylko rodzących się miłości, zaczątków przyjaźni i codziennych studenckich rozterek, ale też mrocznych tajemnic i zbrodni.

W Cambridge doszło do morderstwa. Okazuje się, że ofiara należała do tajnego studenckiego stowarzyszenia Boginie. Młode dziewczyny, które należą do tej grupy, są pod dziwnym wpływem charyzmatycznego i zagadkowego profesora Edwarda Foski.

Główną bohaterką powieści się jest terapeutka Marina Andros, która wraca do Cambridge. Z jednej strony to właśnie tam kiedyś poznała swojego męża, z drugiej — z uczelnią wiążą się też wspomnienia, które starała się zamknąć w zakamarkach umysłu.

Alex Michaelides: Boginie. Nowy thriller psychologiczny autora Pacjentki

Dążenie do prawdy, które zamienia się w obsesję

Terapeutka rozmawia z koleżankami zamordowanej. Wpada na trop tajnego stowarzyszenia i w pewnym momencie nabiera podejrzeń, że ze śmiercią dziewczyny wiele wspólnego ma Edward Fosca.

Marina Andros za wszelką cenę chce udowodnić, że Fosca jest zabójcą. Jest tego pewna, choć profesor ma trudne do podważenia alibi.

Odkrycie okoliczności zabójstwa staje się obsesją terapeutki. W pewnym momencie jej determinacja w dążeniu do udowodnienia Fosce winy wymyka się spod kontroli. Martina na szali kładzie coś więcej niż tylko swoją wiarygodność, dobre imię i relacje z bliskimi. Kobieta znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Do czego doprowadzi ta historia? Jeżeli macie za sobą lekturę Pacjentki to wiecie, że Michalides prowadzi fabułę swoich książek bardzo przewrotnie.

Oszałamiające zakończenie
– Publishers Weekly

Boginie — premiera 30 września

Boginie, nowa książka Alexa Michalidesa, będzie mieć premierę 30 września. W księgarniach, podobnie jak Pacjentka, pojawi się za sprawą Wydawnictwa W.A.B. Książkę już można zamówić w przedsprzedaży w tym miejscu.

Sprawdż też: